PDA

Zobacz pełną wersję : Duze Terrarium dla ptasiorow



Midgard
25-02-2014, 07:26
Hej
Mam w planach duże terrarium pod wymiary szafki . Terra bedzie podzielone na 3 czesci ( 2 dla nziemnych i jedna dla nadrzewnego ) W sumie wymiary beda mniej wiecej takie : 26x45x40 (dl, szer, wys) . Mam za miar ogrzewac to wszystko kablem grzewczym o mocy 15W O Ile podniesie on temp w terrarium ? KAbel bedzie przymocowany na zewnatrz do tylnej scianki terra a wewnatrz tylna scianka bedzie wylozona korkiem . NIe bedzie spiderom za zimno ?

pozdr,
Midgard

docxp
25-02-2014, 11:07
45 cm na 3 terra czyli po 15 na każde to za mało, a 40 wysokości to dla naziemnych za dużo. Zrób już lepiej 2 dla podziemnych/naziemnych czy nadrzewnych, gdyż potrzebują one podobnych warunków. A co do kabla to radziłbym zrezygnować i dać żarówki, ale jak chcesz ten kabel to może być 15W i lepiej zakup termostat.

Midgard
25-02-2014, 11:54
Oka wszystko fajnie tylko nie czytasz dokladnie, bo terra jest dobrze wymierzone a naziemna sa na dwoch kondygnacjach obok nadrzewnedo tak wiec maja okolo 20cm wysokosci a nadrzewny ma 40 co. Wymiay sa gutt ale ciagle nie wiem o ile mi to temp podniesie ? to moze 7W ?

Saurus
25-02-2014, 12:12
Jesli dasz korek a za nim kabel grzewczy, to w ogole nic ci to nie ogrzeje. Korek jest swietnym izolatorem ciepla i bedzie cale szlo na zewnatrz zamiast do terra.

docxp
25-02-2014, 12:23
Nie doczytałem, jeżeli wymiary są git to dobrze, ale tak jak pisze Sauros, korek świetnie izoluje ciepło. Mam terra(ogrzewane kablem)obklejone korkiem z tyłu i po bokach i obok niego mam rusztowanie z żarówką(jakieś 7cm od ściany terra grzeje żarówka) i wewnętrzna ścianka terra(tego obklejonego korkiem) jest zupełnie chłodna. Ja nadal polecam zrobić jakieś rusztowanko do żarówek. A kabel(jak masz obklejony tył terra korkiem) dać w tym przypadku pod terra, ale tylko na części żeby pajączek mógł sobie wybrać w jakiej temp siedzi.

KoReXoN
25-02-2014, 22:57
Ja ci polecam że byś został przy kablu grzewczym 15W. Tylke musiał byś walnąć ścianke z gipsu najlepiej (tylną ścianke z gipsu reszta wystroju może być korek)

Midgard
26-02-2014, 11:20
Hej zdieki za wszystkie posty ale dalej nie mam odpowiedzi o ile to podniesie mi temp w terra :), rzeczywiscie w takim wypadku zrezygnuje z korka, scianke sie zrobi z czegos innego....

docxp
26-02-2014, 12:03
ja mam kabel na dnie terra na to jest płytka(taka jak do podłogi) 7mm i grzeje do mniej więcej 28-29stopni terra o rozmiarach 50x40, ale ciężko prorokować jak będzie u ciebie, w końcu jest wiele innych czynników decydujących o temp w terra, najlepiej kup termostat za 30zł najwyżej albo baw się i mierz temp, co jakiś czas

42d3e78f26a4b20d412==