PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Zabezpieczyc KOKOS ??



Neki
26-02-2014, 01:22
A dokladniej kryjowke dla pajaczka ?? bo slyszalem ze plesn moze wystapic na kokosie nie zabezpieczonym ?? wiec jak go zabezpieczyc :D dzieki za info a jak watek taki byl to poprosze o linka albo powturzyc informacje dzieki wielkie :D

MrocznyKaraczan
26-02-2014, 01:24
wygotować w soli, wyprażyć w piekarniku, posmarowac woskiem miejsca w których kokos styka się z podłożem... powinno pomóc :)

Neki
26-02-2014, 01:36
dobra wszystko pieknie ladnie ale ile prazyc w piekarniku ( Time ) i ile gotowac w soli ??

Awikularia
26-02-2014, 02:37
Nic nie robic - jedynie polozyc na nigdy nie zwilzanej czesci podloza. Wygotowany w soli czy bez oraz wypieczony tez po pewnym czasie splesnieje.

mirekesp
26-02-2014, 02:44
Przy dużej wilgotności i tak spleśnieje. Znajomy który trzyma legwany radził mi kawałki drewna gotować przez 3 dni. Chyba spróbuje, jak to nic nie da no to lakier.

Awikularia
26-02-2014, 03:35
A po co duza wilgotnosc? Pajak to nie rybka, nie musi miec 100% wody w terrarium. Musi miec natomiast jakies suche miejsce, aby sobie mogl wybrac teren, na ktorym bedzie chcial siedziec. Mi jakos nic nie plesnieje, a pajaki zyja i sie nawet rozmnazaja.

mirekesp
26-02-2014, 03:40
Bo jak ktoś jest mniej doświadczony niż Ty, to ma większą szanse na przesuszenie pająka niż na utopienie. Przynajmniej ja się tego obawiam, więc utrzymuje dość dużą wilgotność. :)

krzdab2150
26-02-2014, 04:27
pleśnieją resztki wyściółki kokosa.
Moja metoda?? oczyścić w miarę dokładnie, zrobić tak jak mówi awi - niech leży tam gdzie sucho, jak podpleśnieje wyjąć i usunąć pleśń - w końcu na pewno przestanie pleśnieć ....
Gotowanie, sól, eeeh - tak możesz przyrządzić kokos do akwarium

Awikularia
26-02-2014, 08:02
Za duza wilgotnosc tez nie jest dobra. Przesuszyc ptasznika to jest tez nielatwa sprawa ;). Poza tym chyba wyraznie napisalam, ze w terrarium (pudelku, pojemniku) powinno znajdowac sie suche, nigdy nie spryskiwane miejsce. I tam wlasnie mozna polozyc kryjowke. Ja nie dbam przesadnie o swoje pajaki, wole, jak maja sucho, niz za mokro. Spryskuje im podloze raz w tygodniu i uwazam, ze to wystarczy.

MaCbo
26-02-2014, 08:05
Mnie jeszcze nigdy nie splesnial kokos. Co robie?
Tak jak mowi Awikularia, umieszczam go po tej polowie terra, na ktora nigdy nie leje wody. Proste i dziala. Po co sie meczyc z jakims gotowaniem, prazeniem.

tomek125
26-02-2014, 08:15
musisz najpierw 3 razy wygotować w wodzie deszczowej z dodatkiem soli (koniecznie z Wieliczki) wyprażyc w piekarniku przez 17 minut i 33 sekundy, umyc w szamponie dla psów, zakopać w ziemi, odczekać 2- 3 tyg. wreszcie pożądnie nasmarować tłuszczem rekina grenlandzkiego i kokos będzie idealny do terrarium

:)

spider13
26-02-2014, 11:23
Wiesz najlepiej zabezpieczyc go moczem słonia ale musi byc świeży. Poprostu połóż kokoś i staraj sie na niego nie pryskać wodą i nie bedzie problemu a jak sie boisz że co spleśc=nieje to ktoś kiedyś zrobił domek dla pająka z klocków lego :D

42d3e78f26a4b20d412==