PDA

Zobacz pełną wersję : wylinki i różnych pająków



mnich87
27-02-2014, 05:10
Witam!
Szukałem odpowiedzi na takie pytanko, ale nigdzie nie znalazłem :(, a mianowicie: Czy wszystkie gatunki pająków przechodzą tyle samo wylinek, a jeśli nie, to które maja ich najwięcej, a które najmniej? Poza tym chciałem się jeszcze zapytać o to, czy komuś z Was zdażyło się kiedyś, by Wasz pajączek miał więcej lub mniej wylinek, niż przewiduje norma dla jego gatunku (i czy to w ogóle możliwe). I ostatnie: jeśli na pytanie pierwsze padnie odpowiedź NIE, to prosiłbym o ilośc przykładowych pająków.
Z góry dzieęki za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Michał

ketnip
27-02-2014, 05:33
samice linieją całe zycie nie ma tu zadnej normy, a samce róznie zalezy od gatunku, ale tak od 9 do 14

SławekS
27-02-2014, 08:21
Tak z tematu na forum poszukaj bo gdzieś jest kiedy samiec Albopilosum staje się dorosły czy jakoś tak i jednym dorastały o 10 innym po 11 czy 12 reguły nie ma podaje się tylko orientacyjnie bo nawet dla jednego gatunku to bywa różnie
A więcej informacji znajdziesz w opisie gatunków

http://www.terrarium.com.pl/gatunki/index.php?page=pajeczaki

co do samic to gdy staną się już dorosłe L11-13 linieją przeważnie raz do roku lub po złożeniu kokonu (ale ja dotąd dorosłych samic nie mam na tyle długo by to potwierdzić naocznie więc niech się inni wypowiedzą)

Awikularia
27-02-2014, 09:22
Coz, chyba raczej nikt na tym forum nie ma samicy od 1 wyl. do smierci. Nie uzyskasz odpowiedzi na swoje pytanie. Co do samcow, to maja 8-14 wylinek - zalezy od osobnika i od gatunku.

42d3e78f26a4b20d412==