PDA

Zobacz pełną wersję : łączenie P.murinus



Slaf
27-02-2014, 08:08
Mam samca (czerwonej formy) i samice formy zwykłej . Czy mogę ję skopulować? Czy coś z tego wyjdzie i czy potomstwo bedzie normalnymi murinusami czy beda to jakies hybrydy :)
I jakiej barwy będą mlode ? Czy bedzie to barwa posrednia miedzy zwyklym a red , czy moze bedzie troche takich i troche takich

Xeo
27-02-2014, 08:26
Daj sobie spokój najlepiej :) nie rob "zupy" z czystych gatunkow

Slaf
27-02-2014, 08:32
też nie jestem za tworzeniem hybryd ale pytanie rodzi się stąd ,że oba pajaki wystepuja wlasciwie pod jednym gatunkiem , a tylko roznią się barwą .

Nie wiem , ale jak łaczysz dwie myszy to nie jest chyba wazne ze jedna jest czarna a druga biała

robert.p.
27-02-2014, 08:51
Możesz je dopuscic,ale musisz miec swiadomosc tego że przez to nie będą one formą jakiejs odmiany barwnej lecz czyms pośrednim.Kolorem będą sie róznić zarówno od samca jak i od samicy.
Nie są to hybrydy i są płodne oczywiscie bez żadnych problemów.
Ale wydaje mi sie ze lepiej starać sie zachowywac czyste formy barwne,choć oczywiście zrobisz jak zechcesz

Slaf
27-02-2014, 08:54
ok . Wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo . Moze znajde samice red albo samca zwyklego jeszcze :)

SDY
27-02-2014, 10:16
A moim zdaniem (poniewaz to krzyzowka typy Zea) pierwsze pokolenie F1 bedzie zolte i czerwone... Dopiero w F2 moze powtac wymieszanie koorow. Ale nawet jak dasz ktores z F1 i rozmnozysz z "czystym" genetycznie murinusem, jest szansa na (tu sie tylko domyslam) rozowe niektore osobniki.

Ja bym skrzyzowal zeby zobaczyc co sie stanie. To jest jeden gatunek, potomstwo plodne, sprawne, genetycznie poprawne tylko moze troche inaczej ubarwione.

Jak skrzyzujesz i bedziesz mial male rozowiutkie murinuski to daj znac (siostrze kupie, bedzie w jej oczach ladny bo rozowy i do tego bedzie cos robil).

robert.p.
28-02-2014, 06:46
Przy takiej krzyżówce odmian barwnych powstają osobniki ubarwione pośrednio.To juz u murinusów sprawdzone-juz tak ludzie dopuszczali i widziałem takie sztuki.Ale rózowiutkie to by niezłe były.

SebastianE
28-02-2014, 07:04
Ja na różowe też się piszę :)

Baku
28-02-2014, 10:42
a na jakiej podstawie tak twierdzisz ??

SDY
01-03-2014, 01:27
Na podstawie tego co mnie nauszyli w liceum na przykladzie groszku pachnacego... Podczas krzyzowania form czerwonej i bialej, w pierwszym pokoleniu byly tylko kwiaty czerwone lub buale, natomiast w F2 byly tez rozowe dopiero...

Baku
01-03-2014, 05:44
ale skąd wiesz ze barwa u pająków jest cecha alleliczną a nawet jesli to skad wiesz ze nie ma np alleli wielokrotnych ??

ja bym raczej sugerował ze za kolor pająka odpowiada bardzo wiele genów przez co przewidzenie potomstwa jest niemozliwe a proporcja mędlowska nie wystąpi

SDY
01-03-2014, 08:36
Heh. Baku, podyskutujemy za 2 lata jak juz bede ciagnal biologie na uniweirku, bo narazie tylko chemie studiuje na polibudzie:P

A moze byc u nich tak jak z kolorem wlosow u czlowieka?

Baku
01-03-2014, 09:07
raczej nie ale ,,, tzn moze być podobnie

42d3e78f26a4b20d412==