PDA

Zobacz pełną wersję : B.Emilia a względna dorosłość płciowa



Animal
28-02-2014, 15:27
Kiedyś przeczytałem na jakiejś stronce internetowej opis b. emilii. Zdziwiłem się
nieco gdy przeczytałem że samica mająca poniżej 4-5 lat, po doprowadzeniu do niej
samca może zostać "niby" (niewiem jak to określić) zapłodniona, lecz kokon prawie zawsze jest niezapłodniony. Więc jak to jest, samica pomimo zapłodnienia składa nie kokon z niezapłodnionymi jajami?? Napisane było że samice powyżej 4-5 lat
niemają tego problemy. Wie ktoś coś na ten temat, bo mi sie wydaje że to bzdura.
Jak znajdę opis tej strony to prześle.

ketnip
28-02-2014, 22:50
z tego co wiem niektóre ptaszniki składają kokony nie zapłodnione, z tego co wiem np. avicularie, ale pewnie i inne gatunki:)

ProfesYonalista
28-02-2014, 23:30
No przyjęło się ,że powinno się dopuszczać 4-5 letnie samice , ale ja nie wierzyłbym we wszystko co piszą w opisach gatunków , bo można napotkać tam wiele idiotyzmów .
Jeżeli masz samice po 12 wylince to spokojnie mozesz ją dopuscic(pod warunkiem ze znajdziesz samca) , jezeli cos z tego wyjdzie to dobrze a jesli nie to trudno , nic nie traCISZ sprobowac mozna zawsze :)

Ja ostatnio skopulowalem samice geniculaty , moze za 30 razem sie udalo , dlatego warto probowac

Awikularia
01-03-2014, 01:17
Samica B. emilia po 12 wylince jest absolutnie i stanowczo niedojrzala. Samce dojrzewaja po 13-15 wyl. (zalezy od osobnika), a co tu mowic o samiczce. Nie wiem, skad sie wzielo to "po 12 wyl. jest dorosla". Pewnie od niektorych nadrzewnych....

Samica B. emilia powinna miec wlasnie tak 4-5 lat, aby ja z powodzeniem dopuszczac. To gatunek dosc dlugo dojrzewajacy. Niedorosle samice skladaja czasami niezaplodnione kokony, nawet po kopulacji. I nie jest to zadna nowosc, tak asmo, jak skladanie kokonow bez kopulacji.

Animal
01-03-2014, 01:21
Wiem że składanie nie zapłodnionych kokonów to żadna nowość. po prostu nie wiedziałem że emilia musi mieć 4-5 lat żeby ją dopuszczać. I tyle ;)

i`am
01-03-2014, 03:35
moj samiec dojrzal po 11L;)

Awikularia
01-03-2014, 04:53
To moze jak go kupiles, nie byl po 1 wyl...

robert.p.
01-03-2014, 04:56
Najczęsciej samice młodsze niz 4-5 lat po prostu najczęsciej nie zrobią kokonu i tyle.Tak jest u emilii,smithi,boehmei,auratum i pewnie i u niektórych innych.Nie znam przykładu żeby ktos miał młode od np 2 letniej samicy.Chodzi mi oczywicie o ludzi którzy mają swoje samiczki od małego i dokładnie wiedzą jaki jest ich wiek.A młodsze niz te 4-5 lat można spokojnie dopuszczać-może bedzie sie miało szczęscie i cos z tego wyjdzie-ale ja bym się szczególnie nie nastawiał na to

42d3e78f26a4b20d412==