PDA

Zobacz pełną wersję : Niesamowity okres czasu miedzy wylinkami



Opu
01-03-2014, 11:11
Może na początek przedstawię mojego pająka i cała i historie żeby było można wytłumaczyć i wyjaśnić dość nie spotykane zjawisko a mianowicie wylinko po 7 dniach od ostatniej wylinki :P. kiedy dostałem pająka nie miałem dużego doświadczenia w hodowli .nie karmiłem go zbyt często a nawet można powiedzieć ze wogule nie chciało mi się kroić mączniaków, pierwszą wylinkę z L1 Na L2 przeszedł w dość normalnym czasie jak na warunki jakie miał był to 1miesiąć. Później pająk był głodzony i dostawał naprawdę mało pokarmu jako L2 musiał czekać 4 miesiące na następną wylinkę kiedy już zrzucił skórę czyli był już L3 dokładnie 7 dni temu ale co mnie zdziwiło nie był biały tylko czarno-fioletowy dąłem mu 2 małe mączniaki zjadł je. Zauwazeyłem przed chwila że leżał na boku myślałem ze zdechł ale gdy dotknąłem pudełko wstał dostrzegłem siatkę i od razu wiedziałem o co chodzi kolejna wylinka :P nie przypuszczałem ze będzie chciał nadrobić swoich kolegów :P jutro już powinno być po sprawie. Czy ktoś miał podobną sytuacje z tak super krótkim okresem oczekiwania na wylinkę. Opisany pająk to B.albopilosum jutro już powinien być L4 :]

Saurus
01-03-2014, 11:16
ALe nie bedzie takiej wielkosci jak dobrze odkarmiony L4. Nie mial jak jej osiagnac.

Mazzi
01-03-2014, 11:20
Nie badz taki pewien ze jutro bedzie L4. Jezeli przeszedl w tak krotkim okresie wylinki i tak malo zjadl to pajaczek moze nie miec wystarczajaco duzo energi aby wyjsc ze "starej " skory i moze zdechnac. Ale badz dobrej mysli.

Opu
01-03-2014, 11:23
wiem przedchwilą to usłyszełem od kolegi ale musze byc dobrj mysli jutro napisze czy udało mu sie czy nie jesli tak to bedzie twardzielem jesli nie to R.I.P :(

Krzyżak
01-03-2014, 12:15
trzeba karmić pająki, lenistwo, nie chciało ci się krojić robaków... ech no bez przesady to długo nie trwa.

BlaY
01-03-2014, 12:31
czytajac posta tego pana odnosze wrażenie że wogule mu na pająku nie zależało i miał go ot tak sobie ;/

beastman
01-03-2014, 22:39
lol nie dziwcie sie!!!! (on jest wegetarianinem )



















ALE to co napisalem to prawda bez zartow tfuu

42d3e78f26a4b20d412==