PDA

Zobacz pełną wersję : Kątnik Tegenaria artica



Pshemo
02-03-2014, 02:55
Czy mogę dawać kątnikowi do zarcia inne mniejsze od niego pająki prosto z ogrodu? kosarze lub krzyżaki?? Słyszałem ,że pająki jedzą wszystko co się rusza i jest mniejsze. Za radę z góry dzięki.

mispushupek1
02-03-2014, 03:13
no raczej nie bo mogą się pogryść :P ja na twoim miejscu bym wziął sobie do domu te kżyrzaki :P

szklanka
02-03-2014, 04:38
A nie lepiej dać mu muchę. pinke lub mącznika ??? Zje ofiarę wiekszą od siebie, a innych pająków troszke szkoda.

marianex
02-03-2014, 06:21
zgadzam sie z szklanką najlepiej dawaj mu pinki w kazdym wedkarskim kupisz
sa nieduze idealne

Pshemo
02-03-2014, 06:21
Mój kątnik razem z odnóżami ma 5 cm i właśnie podałem mu kosarza i jakiegoś innego pająka zjadł go;] No oczywiście karmię też muchami;]

Awikularia
02-03-2014, 09:36
Dziwie sie wam, naprawde sie dziwie. Hodujecie/trzymacie pajaki i karmicie je innymi pajakami? Cos mi tu nie pasuje :/

Maniak
02-03-2014, 10:09
W pełni zgadzam się z Awikularią. Jak hodujecie psy to rzucacie im kundle błąkające się po osiedlu na pożarcie? Może to trochę radykalne stanowisko lecz czym różni się ten post od sławnego niegdyś o walkach pająków gdzie ktoś dla podpuchy chyba mówił że ma różne ptaszniki i będzie robił walki. Nie rozumiem po co karmić pająki innymi pająkami jak można na tej samej łące na której łapiecie pajączki łapać żuki, pasikoniki czy inny plankton nieagresywny.

midboss
02-03-2014, 12:14
czołem

jak widzisz Pshemo, na forum wszystkiego sie czepną :))))
w naturze pająki się zjadają i jak nie masz akurat nic innego do skarmienia to się kurna nawet nie pytaj o pozwolenie, hehe.

SpiDerKa
02-03-2014, 14:43
Ja akurat nie mam serca, by skazywac jakiekolwiek pajaki na pozarcie, ale jezeli ktos nie ma nic innego "pod reka" czy z innych przyczyn to robi, nie uwazam, zeby to bylo cos zlego. W koncu w naturze tez sie zjadaja, a czlowiek chcialby od razu wszystko zmienic...

Awikularia
03-03-2014, 00:33
W naturze przezywa z kokonu 2% pajakow. Zostawmy wszystko naturze i nie martwmy sie o mlode.

Mariusz
03-03-2014, 02:32
.. w naturze psy nie sa kanibalami - u pajakow to morma.
Nie ma nic zlego w karmieniu innymi pajeczakami.
Co innego jak ktos trzyma pajaki w roli gladiatorow - w sumie, tak tez mozna, ale to swiadczy w pewien sposob o takiej osobie :(

Pshemo
03-03-2014, 09:23
Prawda jest taka ,ze kiedyś hodowałem modliche i właśnie hodowałem pinki aż wylęgły sie muchy no i moja matka sie wkurzyła jak latały po mieszkaniu!! Więc dlatego niezabardzo moge kupić pinki dlatego ja karmie pająkami z piwnicy a od czasu do czasu wleci mi mucha do mieszkania ;]

venom
03-03-2014, 16:18
no comment -co to za watek,ja proponuje wyjsc przed blok odslonic jakis kamien a pod nim napewno cos smakowitego znajdziesz, ewentualnie inne przedmioty typu deska, stare wiadro, papa, zdechly pies,itp jesli przed blokiem(domem) takowych nie posiadaqsz udaj sie w miejsc gdzie takowe wystepuja!znajdziesz tam maese pierscienic, wiji, chrzaszczy, pluskwiakow, skorkow-ogolnie mase robactwa ktorymi katnik nie pogardzi. Plan b) to plan w ktorym przemieszczasz sie w kieruku miejsca zarosnietego trawa(np:trawnik)-tam zapewne znajdowac sie bedzie masa szaranczakow(takich owadow z rzedu prostoskrzydlych), zbierasz takowe i jak w pierwszym przypadku karmisz katnika. Z pajakami o tyle ciezka sprawa ze taki krzyzak moze sie niefortunnie zamotac i dziabnac katnika, katnik dziabnie krzyzaka i bedzie z tego wielka sraka-krzyzak zabije katnika a katnik krzyzaka-bedziesz mial dwa trupy:):)ale jak wiadomo katnik kosztuje w przeliczeniu jakas droge do piwnicy ewentualnie strate kalorii na pogoni za nim w tejze piwnicy(powiedzmy cena bulki 30groszy), tak wiec jak ci sie podoba to wal smialo krzyzaki!

ps.kosarze to nie pajaki tylko kosarze(opiliones) wiekszosc jest padlinozernych, ale mysle ze jak mu odpadna wszystkie konczyny to sie katnik nie zadowoli takim skromnym posilkiem:)

Pshemo
04-03-2014, 09:19
Dzięki Venom!! ale był jeden trup ;] krzyżak padł a Wielki władca Tegenaria atrica dalej rządzi swoim terrarium ;] Pozdrawiam

angelo
05-03-2014, 13:05
tak na marginesie kosarz to nie pajak

42d3e78f26a4b20d412==