PDA

Zobacz pełną wersję : pająk dla początkującego



meki
02-03-2014, 03:13
od dłuszego czasu zastaniawiam się nad kupnem pająka ale jest ich wiele i wszystkie są piękne i teraz sam nie wiem co mam zrobić Poratujcie !!!!

S m i t h
02-03-2014, 03:18
1)FaQ
2)magiczny przycisk SZUKAJ
A tak to coś z Brachypelma

ir3k
02-03-2014, 03:20
wszystkie Brachypelmy, Acanthoscurria geniculata, Chromatopelma cyaneopubescens poszukaj jeszcze w starych postach, temat ten wałkowany był na forum 1 000 000 razy,

herzog
02-03-2014, 03:21
Na poczatek polecam Ci cos z brachypelm...np.B.smithi..lagodna,ladnie ubarwiona i w miare szybko rosnie a co najwazniejsze dla poczatkujacego nie jest agresywnym ptaszorkiem a jego jad tez nie jest tak silny jak u innych gatunkow.

meki
02-03-2014, 03:27
panowie wielkie dzięki nam nadzieje, że dzięki wam dokonam słusznego wyboru .

daf
02-03-2014, 03:59
Ale Chromatopelma jest lepsza bo większe doswiadczenie przy niej złapiesz.

Atrax
02-03-2014, 04:14
Kup sobie cos z Psalmopeusow. Szybkie, ale slabo jadowite. Jezeli bedziesz z nimi dawal rade, to mozesz hodowac cokolwiek.

Pozdrawiam!

Atrax
02-03-2014, 04:20
Zapomnialem dodac Psalmopeusy, to gat. nadrzewne ;)

Marian667
02-03-2014, 04:21
Rowniez polecam jakiegos psalomopoeusa. Ja sam zaczynalem od cambridgei - dobre bo szybciej nabierasz doswiadczenia niz z lagodniejszymi pajakami . Wprawdzie nie sa tak ladnie ubarwione jak brachypelmy ale za to o wiele aktywniejsze.

Animal
02-03-2014, 05:42
Ja bym ci poradził Brachypelme Smithi, Psalmopoeus Cambridgei, Nhandu Coloratovillosus lub Grammostola Rosea z tym że przy cambri i colorku szybciej złapiesz doświadczenie o są względnie agresywne. To znaczy, nie są takie jak murinusy ale czasem potrafią zaatakować lub przybrać pozycję odstraszającą. Poza tym colorek jest atrakcyjniejszy z wyglądu. Jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w terrarystyce to kup sobie właśnie cambri lub colorka bo nauczysz się respektować a także "czytać" pająka. Będziesz wiedział kiedy np. pająk chce ukąsić lub wyczesać włoski. Nie są to b. agresywne pająki.

Animal
02-03-2014, 05:45
Dodam jeszcze że ja wezmę na ręke mojego colorka. Zależy to jednak od niego czy bez problemu czy z problemem :) Bo wiem kiedy mu sie to niepodoba a kiedy podoba. Mój pierwszy pająk to właśnie colorek, kupiłem go właśnie dzięki namowom kumpla. Oczywiście zdarzają się bardziej i mniej agresywne.

leviatan
02-03-2014, 06:08
odradzam brachypelmy !! Sam zaczołem od smithiego, i bardzo szybko chciałem go sprzedać, kupiłem chromatopelme i jest super. Ciągle coś tworzy z sieci, jest pieknie ubarwiona już od małego !!!! Tylko cena odstrasza...

PLU
02-03-2014, 06:11
Ja ci proponuje jakąś Brachypelme Albo Psalmopoeus cambridgei a najlepiej żebyś obydwa kupił bo to jest podstawa hodowli ptaszników a co najważniejsze zobaczysz różnice pomiędzy nimi ponieważ ptaszniki naziemne się różnią od nadrzewnych i najlepiej jest nabierać wprawy na tych właśnie ptaszorkach. Od naziemnych możesz zacząć od kędzierzawca przez czerwonoodwłokowego do czerwononogiego albo czerwonokolanowego. A nadrzewne to narazie tylko moge ci proponować (z racji tego że jesteś początkujący) Psalmopoeus cambridgei ponieważ jest to spokojny pajaczek który nie potrzebuje takiej troski (ale też jej potrzebuje !!!) co inne ptaszorki nadrzewne. Z czasem kiedy nabieżesz wprawy to kupisz sobie innego ptasznika i wtedy kiedy już będziesz perfekt znał tajniki hodowli ( mi to zajmowało 2 lata) możesz sobie pozwolić na ptasznika podziemnego !!. Narazie ci ich nie proponuje bo musisz mieć troche doświadczenia.


Mam nadzieje że dobrze opisałem ci odpowiedź i że cie satysfakcjonuje :):)


Do usłyszenia i powodzenia w hodowli :):)

marianex
02-03-2014, 06:19
Polecam wszystkie Brachypelmy , A.Geniculate , wszystkie Nahadu , Chromatopelmy ,
P.Cambridgei, L.Parahybane , P.Platus ,
no starczy jak na poczatek

Krycha.k15
02-03-2014, 07:22
A ja doradzam fasciatum jest ładne ubarwiona robi superowe tunele z pajeczyny i jest w przestępnej cenie ...,mysle przy tym ptaszniku tez mozna sie wiele nauczyc.
natomiast grammostole dorazam bo wolno rosna i sa strasznymi niejadkami

jabol87
02-03-2014, 07:48
według mnie bedzie to Brachypelma albopilosum. To łagodny pająk jeżeli zacząłeś sie terrarystyką on bedzie dobry

midboss
02-03-2014, 12:10
witam

ewentualnie, jak chcesz kupić na próbę dorosłego ptasznika, za którego nie dasz majątku i jak popełnisz jakiś błąd to nie będzie zbyt wielkiej straty to możesz rozpatrzyć tę ofertę:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48453917

(sorka za lekki off-topic)

PrzemekB
02-03-2014, 13:14
Taaa jasne niech chłopak kupi dorosłego samca który nie wiadomo ile mu porzyje ... stary daj sobie na wstrzymanie !

midboss
02-03-2014, 14:04
wygląda na to, że nie rozumiesz o co mi chodzi bąblu :)))

specjalnie dla ciebie tłumaczę:

możesz kupić kędziorka L1 i na nim się uczyć hodowli, ale zanim on dorośnie to roczek masz z głowy. możesz też od razu kupić dorosłego, ale takiego, którego nie będzie szkoda, złapać doświadczenia, potem wybrać docelowy gatunek i kupić od razu podrostka/dorosłego.

Animal
03-03-2014, 12:14
Człowieku pogratulować rozumowania. Niedość że w sejmie hieny to i na forum. Próbujesz zarobić na chłopaku który grzecznie się spytał o pajączka no początek? Już wolałbym kupić L1, i patrzeć jak przechodzi kolejne wylinki, jak sobie fajnie świerszcze wcina i jak sobie powolutku rośnie. Na dorosłym samcu złapiesz g*** a nie doświadczenie, niebędzie zbyt wielu ku temu sytuacji bo on już długo niepociągnie.

42d3e78f26a4b20d412==