PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie smithi...



smithimen
02-03-2014, 22:25
Witam, mam brachypelme smithi L2, ma dość tłusty odwłok i jestem pewny że niedługa przejdzie wylinke. Wczoraj wieczorem mój smithi zaczął dziwnie poruszać odnużami, robił się taki błyszczący..., więc pomyślałem że to wylinka bo tak siedział dziwnie. No i trak zostawiłem go do rana. Wstaję z łóżka i8 od razu poszedłem zobaczyć smithiego z nadzieją że sie wylinił. Niestety:( poszedłem a on sobie chodzi normalnie, nie wylinił się i po prostu nie wiem co on robił wczoraj. Jak ktoś miał coś takiego podobnegp to niech napisze. Nadal czekam na tą cholerna wylinke;/.
Pozdrawiam wszystkich;]

sigsauer
02-03-2014, 22:37
No to musisz czekać dalej....widać Twój pajączek nie jest jeszcze gotowy do wylinki. Przejdzie ją jak tylko przyjdzie na to czas.

Mazzi
02-03-2014, 23:06
Pajaczek nie jest po prostu jeszcze gotów, a wczoraj to jeszcze sie przygotowywal. Jezeli mowisz o tym ze stal sie blyszczacy to moze byc to oznaka zwiekrzonego cisnienia plynow ustrojowych i za kilka dni pajaczek wylinieje.

ketnip
02-03-2014, 23:07
niektóre moje pajączki przed wylinką można tak powiedziec rozprostowują odnóża:), albo chodzą po terra jak zwariowane, musisz czekać czekac czekać:)

Matt_ns
02-03-2014, 23:09
Jak pajak zaczyna blyszczec to jeszcze z tydzien i wylinieje

smithimen
03-03-2014, 08:13
Dzięki wszystkim;]

Czarna Mamba
03-03-2014, 13:58
Z tym linieniem to chyba zależy od widzimisię pajączka. I od warunków. Mój smithi jest po 5 wylince, mam go od 3 tygodni ( prawie ) i też codziennie do niego zaglądam bo chcę widzieć kiedy będzie linieć. Ale znając moje szczęście, pajon zrobi mi na złość i przejdzie linienie pod moją nieobecność albo podczas mojego snu. pozostaje tylko mieć cierpliwość:)

Louis Cypherr
03-03-2014, 14:12
O, wreszcie się moja Mambka zaczęła udzielać na forum. ;)

Smithimen - daj mu trochę czasu.
Możesz też trochę podnieść temperaturę i wilgotność, żeby nieco przyśpieszyć i ułatwić przejście wylinki.

42d3e78f26a4b20d412==