PDA

Zobacz pełną wersję : Kryjówka ??



SzTeQ
02-03-2014, 23:24
Witam!!
Kiedyś na jakiejś stronce przy opisach gatunków widziałem, takie info dla którego pająka kryjówka jest niezbędna, a dla którego nie jest konieczna lub zbędna, macie może link do takich informacji??
Ewentualnie może wiecie jak to się ma do kędziorka i geniculaty??

werni
02-03-2014, 23:31
Kędziorek bardzo lubi kopać, więc nawet jeśli nie będzie miał gotowej kryjówki to napewno sam sobie coś wykopie. Jeśli natomiast chodzi o geniculate, to moje bestie przygotowane przeze mnie mieszkanka wykorzystują jako składowisko śmieci i WC.. Ale jakby nie patrzeć dobra kryjówka nie jest zła, zwłaszcza dla większego pajaka ;)

SzTeQ
02-03-2014, 23:38
Moja geniculata strasznie zamula w tej kryjówce, z tego co wiem to raczej "ruchliwy" gatunek i dlatego mnie to dziwi, mam ją od niedawna i sam nie wiem co o tym myśleć...
Rozumiem, że dla niego to dobra sprawa, ale niezbyt długo bywam w domu (praca i takie tam) i naprawdę rzadko udaje mi się poobserwować moje dwa pajączki, a jak nie będzie miał kryjówki to jakby nie było będą bardziej widoczne :)

werni
02-03-2014, 23:44
Niee... ruchliwe to są chomiki :P A.geniculata robi się naprawdę ruchliwa dopiero jak jej pokarm wrzucam ;)
A tak na poważne, to nie radzę nic zmieniać jeśli pająk korzysta z kryjówki. Napewno dużo bardziek komfortwo bedzie mu "z" niż "bez". Jeśli odczuwasz niedosyt pajęczarskich wrażeń, to proponuję dokupić jeszcze kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt (wersja do wyboru) sztuk - napewno wtedy zawsze znajdziesz jakiegoś aktywnego w danej chwili ;)

SzTeQ
03-03-2014, 00:07
Hehe, to na pewno by poskutkowało, ale wiesz wszystko powoli.
Nie jestem zbyt doświadczonym hodowcą i wole nabyć to doświadczenie i stopniowo rozwijać swoją hodowle, niż nakupować ile wlezie, a póxniej tylko pisać na takich forach: "mam problem" x 100 ;)

ponczos
03-03-2014, 00:09
U mnie żaden z mniejszych nie ma kryjówki - jak potrzebuje to sobie wykopie. A w terra są co prawda kokosy, ale i tak nie wykorzystywane za bardzo. Niektóre chowają się za roślinkami, inne poprostu przekopują wszystko.

fibus13
07-03-2014, 03:09
Pająki jak są male ( do L3/4) nie trzeba im robic kryjowek.Podziemne odpadaja bo same sobie zrobia.Z wlasnych doswiadczeń wiem ze chroma i murinus mimio ze mają kryjowki zrobione przeze mnie zrobily sobie gniazda z pajeczyny i calkowicie olewają moje wysilki :) A poza tym zawsze mozesz dac kryjowke i poznasz po 2 tygodniach czy pajak akceptuje ją czy sam sobie zrobi :) pozdro

42d3e78f26a4b20d412==