PDA

Zobacz pełną wersję : I CO TERAZ?



mrozio
03-03-2014, 12:17
hahaha , starsza mi nie pozwala ptasznika bo się boi i brzydzi.... ktoś z was miał taką sytuację? co powiedzieliście?>

marianex
03-03-2014, 12:21
zrób tak jak ja , kiedys też mi nie chciała pozwolic lupiłem ptasznika trzymałem go kilka tygodni dopiero sie skapla w 3 tygodniu , powiedziałaze wyzuci do kibla go no to powiedziałem no to go weź i wyrzuc i sie bała i nic sie potem nie czepaiała

swatkostek
03-03-2014, 12:25
Ja miałem i mam, nic nie mówiłem porostu kupiłem postawiłem przed faktem dokonanym a teraz tłumacze ze pająk jest nie groźny itp.
nie wiem kiedy mamie przejdzie, ale są plusy tego: ja mam pajączka a i mama nie wchodzi do mnie do pokoju ( wiadomo dlaczego)

Mariusz
03-03-2014, 12:31
wybierz szukaj i wpisz: rodzice nie pozwalają
natychmiast otrzymasz watki w ktorych byly juz identyczne dyskusje i nie bedziesz musial czekac na odpowiedzi.
(sprawdzilem - wpisanie tej frazy daje to czego szukasz)

Ze swojej strony odradzam ukrywanie pajaczkow i stawianie rodzicow przed faktem dokonanym.
Lepiej bedzie, jak nauczysz sie osiagac to czego chcesz w drodze negocjacji z rodzicami - jezeli uzyjesz wlasciwych argumentow, rodzice sie zgodza.

Polecam ta metode :)

Black Flame
03-03-2014, 12:34
a jak się do obrzydzonej matki ma jeszcze upierdliwego ojca? -.-

cyclosternum
03-03-2014, 12:38
wiesz jednemu sie to podoba a drugiemu nie i powino sie uszanowac to ze ktos sie boi,brzydzi pająków.Miałem kilka takich sytuacji ze ludzie usłyszeli ze mam pająki to było bleee fuuuuu... a jak przyszli do mnie to im sie zaczxeły podobac moja jedna kumpela nawed zbiera sie do kupna :D

swatkostek
03-03-2014, 12:52
nooooo to tu jest gorzej ja naszczęście nie miałem problemu z ojcem ale wiem jedo mama jeszcze przejdzie ale mama i tata uuu tu jest już no cięzkie działo ale wszystko da sie załatwić porozmawiać spokojnie, no a jak to nie pomoze to sa dwa wyjścia
1. zaryzykować i kupić ( pająk może pujsc na straty )
2. albo nie kupować i mażyć

albo jeszcze podchwyt zrobić. Złap pająka takiego większego co koło chaty sobie biega wsadz do słoika i powiec że kupiłeś ( połowa sukcesu jak rodzice sie nabiorą ) a wtedy zbaczysz reakcje nie płacąc za pająka ktorego mozesz stracić. ( jakoś tak ( osobiście tego nie probowałem tak na szybkiego wymyśliłem ))


sorki za orto:)

Mariusz
03-03-2014, 13:07
.. no to trzeba poczekac do 18tki :(... usamodzielnic sie i wtedy stawiac warunki.
zakladam, ze to mrozio mieszka u rodzicow, a nie oni u niego ;)
wiem ze to przykre, ale jak sie mieszka u kogos, jest sie na jego utrzymaniu, to trzeba albo miec gadane, nauczyc sie rozmawiac z rodzicami, albo sie dostosowac.
Nie wyobrazam sobie sytuacji, ze "lokator" dyktuje mi warunki co trzyma w moim domu. Jak bedzie ze mna powaznie rozmawial, to moge sie zgodzic na pupilka, ktory zajmuje srednij wielkosci akwarium i nie biega po domu. Ale jezeli wiem, ze czlowiek ktory u mnie mieszka jest niepowazny, trzyma karaluchy w otwartych pojemnikach, ciagle je "gubi", a ja znajduje je w porannej kawie, to chyba nie macie watpliwosci jakiej decyzji mozna sie spodziewac....?

Awikularia
03-03-2014, 13:31
Mariuszu, rzadko kto jak juz doczeka tej 18-stki usamodzielnia sie i sam mieszka ;) Marzenia :))))). Nie bylo to zlosliwe, sama pamietam czasy, jak w koncu chcialam mieszkac bez rodzicow ;). Ale w tak mlodym wieku jest to prawie niemozliwe...

W reszcie posta cie popieram w zupelnosci.

leopard
03-03-2014, 14:05
ale macie problemy, ja se kupilem postawilem na puleczce i stoi, starzy tu nie maja duzo do gadania :) chcociaz wczesniej mowili ze niema mowy itp. ze wywala a ja powiedzialem ze go i tak kupie i kupilem

PyRyLy
03-03-2014, 14:15
uswiadom mamie ze on bedzie caly czas zamkniety i ze nie bedzie musiala nawet na niego patrzec. moja mama postawila mi ultimatum :) mianowicie powiedzila ze moge sobie trzymmac tyle pajakow ile mam miejsca w pokoju ale jak jakiegos zobaczy na scianie czy na podlodze to go potraktuje z papcia. Teraz moja w tym glowa zeby mi zaden nie uciekl. aha i jeszce zeby mama byla spokojniejsza to zawsze jak kupie nowego pajaka to daje jej do przeczytania opis, tylko teraz nie wiem co mam jej dac do przeczytania bo ostatnio sprawilem sobie 2 murinusy :D i ciezko bedzie w ich opisie doszukac sie zdania typu "nie statnowi zagrozenia dla zdrowia i zycia czlowieka" lub "slabo jadowity" (o to tylko mojej starszej chodzi) pozdro :)

laska
03-03-2014, 22:26
Zrób tak jak inni mówią.Albo jak pokażesz takiego ptaszorka L1-L5 to twoja mama powie:,,Łeee,takie małe,myślałam że to będzie większe/poważniejsze zagrożenie''.Moja tak powiedziała jak zobaczyła B.jacksoni.

42d3e78f26a4b20d412==