PDA

Zobacz pełną wersję : ukasil mnie ptasznik, i co teraz ? - do lekarza



redknee
03-03-2014, 13:28
denerwoje mnie to bardzo ze zawsze jak sie napisze o ukąszeniu przez ptasznika to wszysscy pisza "idz szubko do lekarza" "jedz do szpitala" itd


moze byscie tak napisali wyszstkie szczeguly np:
co mam dokladniej mowic lekarzowi, bo chyba nie tylko to "Panie doktorze, prosze mi dac lekarstwo na ukąszenie ptasznika"



aha i jeszcze o jakie udokumętowania chodzi ?
a co np z tym ze jak sie zostalo ukaszonym przez Brachypelme albo wezmy na to jakiegos gada zabronionego hodowac w Polsce np Grzechotnika to czy jakies pismo czy cos idzie do policji ze zostalo sie ukąszonym przez nielegalnie trzymanym zwierzeciem w Polsce ...


prosze o wszelkich informacji na ten temat i jeszcze wiele innych co wam przychodzi do glowy związanych z tym tematem !

dzieki i prosze nie kasowac tego posta i nie mowic "zobacz do archowum", owszem paprzylem ale nie znalazlem tego o co Tu Prosze

leopard
03-03-2014, 13:57
jak ci sie nic nie dzieje to niemasz poco isc do lekarza

vendetta
03-03-2014, 14:05
Poszukaj najbliższego Osrodka Toksykologi albo osrodka chorób tropikalnych..porozmawaiaj, powiedz ze chodzi o taki i taki gat. pająka (może Ci jeszcze antidotum zrobią;)))jak juz tak Ci zalezy) Co do nielegalnych zwierząt to strarajmy się ich nieposiadać;)
Sam mam hydrokortyzon ale nie jestem samobójcą:))) przeważnie ostrożność i wyobrażnia wystaczą..no w większosci przypadków hehe..pozdrawiam

Awikularia
03-03-2014, 14:07
Jak cie ukasi grzechotnik, np. Crotalus atrox, to lepiej sobie obejrzyj trumny, bo w Polsce cie nikt nie uratuje. Z tymi gadami jest tak, ze 1 dawka surowicy nie wystarczy, przewaznie trzeba 60-80 dawek. Nie wiem, czy w Polsce tyle jest. Lepiej sie wiec z takimi wezami nie zadawac.

Co do pojscia do lekarza - jezeli dzieje sie cos niepokojacego po ukaszeniu (nudnosci, zawroty glowy, omdlenia itp. nieprzyjemne rzeczy) nie ma co czekac, tylko isc do lekarza i powiedziec "ukasil mnie pajak ptasznik - tu nazwa". Co bys chcial mu jeszcze wiecej mowic??

Shalafi
03-03-2014, 14:07
Wnioskuje ze dziabnela Cie jakas Brachypelma...one generalnie nie maja jadu szkodliwego dla ludzi, oczywiscie jesli nie jestes alergikiem. Proponuje wapno i obserwacje, jesli nie zaobserwujesz niepokojacych zmian lekarz nie bedzie potrzebny. Ale generalnie radze uwazac na przyszlosc :-P

Shalafi
03-03-2014, 14:11
Chyba nie do konca zrozumialem idee tego postu....:-P....przemeczenie

morda
03-03-2014, 15:22
Najlepiej uważać - nawet przesadzać z tą ostrożnością. Ja zwykle przesadzam ale nic mnie nie ukąsiło jeszcze...

spider13
04-03-2014, 09:04
trzeba naprowadzić faceta - ukąsił mnie pająk po prostu...
wtedy rozsądnie podejdzie do sprawy: aha, jad, możliwy wstrząs+reakcja alergiczna, gorączka, ale i tężec czy inne zakażenie - więc podejrzewam,że dostaniesz podstawowy zestaw przeciwgorączkowy przeciwtężcowy.
Można dodać, że to ptasznik, tak sądzę ale nie wiem po co...

bachus
04-03-2014, 13:04
Można też udać się (bez żartów) do weterynarza, który specjalizuje się w pszczołach. Mają do czynienia ze zwierzętami i często ludźmi pokąszonymi przez pszczoły, wiele osób w polsce posiada pasieki, zawsze jest to dodatkowe źródło pomocy.

P.S. Ponadto taki wet ma środki grzybobójcze obojętne dla owadów, świetny sposób na pleśń w terra !!!

redknee
04-03-2014, 13:08
nie o to mi chodzilo, nie ukasil mnie ptasznik, tylko o to co czy jak wyjde juz ze szpitala to koniec, czy np policja przyjdzie po to nielegalne,- jadowite zwierze ?

itd

nie chodzi o objawy tylko o proces u lekarza i dokumentacje

Obcy
04-03-2014, 13:21
powiedz ze bąk ;ptasznik,waż ,skorpion czy jadowity słon niema znaczenia w szpitalu i tak dadzą Ci to samo , czyli Ca dożylnie i przeci tężcowi na nic pozatym nie masz co liczyc.

Ions
04-03-2014, 13:49
no nie wiem czy dobrym pomysłem jest mówić ze słoń, gdyby tak powiedział, to wyszedłby stamtąd raczej tylko w kaftanie ;>

Atrax
05-03-2014, 01:49
Nawet, jak ukasi slabo jadowity ptasznik, to nie wiem, czy ja tez nie wybralbym sie do lekarza... proszac o surowice przeciwtezcowa oczywiscie.

ironkapela
05-03-2014, 03:34
Wydaje mi sie ze na policje raczej nie zglosza. Moim zdaniem reakcja wiekszosci lekarzy na to ze ukasil Cie pajak bedzie: A gdzie Pan kupil takiego pajaka, a co on je itp. Potem poda Ci wapno i zastrzyk przeciw tezcowy. Moze ewentuanie jakas obserwacja i konkat z jakas przychodnia(?) toksykologiczna.

fibus13
07-03-2014, 03:03
Najlepiej powiedziec ze ukasil cie egzotyczny pająk :)

42d3e78f26a4b20d412==