PDA

Zobacz pełną wersję : Rosea



pepito
06-03-2014, 23:59
Mam małą rosae L1 od wtorku wtedy pszyszła(przyjechała paczka) wsadziłem ją do jej terra(pudełeczko na mocz)jest tam torf i rozpieprzyłem kokosa i był malutki łupek w sadziłem w ziemie i jest taka ładna kryjówka.Jak przyszła to siedziała u siebie ok.3-4godziny wtedy otwirzyłem aby obejrzeć lecz mój brat wrzucił malutkiego mączniaka (nie większego niż pająk)pająk zobaczył podeszedł i zaatakował jadł go długi czas.Potem trzymał go przy odwłoku na dole i robił jakąś pajęczynkę na drugi dzień wrzucam ale niechce tylko prubuje uciec po tych paseczkach ile mililitrów nasikałeś:)ale nie morze dochodzi do ostatniego i spada boje się że może sobie coś zrobić.Acha do tej ory niechce nic jeść wrzucam mu muchy malutkie,mączniaki,i inne przysmaki a on tylko chce uciec czemu.To jest mój pierwszy pająk czy to dla tego że rosea lubi postować tak jak czytałem to może niejeść przez rok ale w tak młodym wieku,zaczynam się martwić warunki ma idealne?

ironkapela
07-03-2014, 00:02
Normalna rzecz. To nie jest pies czy kot zze musi jesc codziennie.

FAQ+archium.

pepito
07-03-2014, 00:08
No wiem ale ponoć trzeba karmić codziennie małe pajączki

werni
07-03-2014, 00:26
Nie, ptaszników nie trzeba karmić codziennie. Z Twojego opisu wynika, że jednego robalka już zjadł. Pajączkowi L1 wystarczy to na baardzo długo, możliwe nawet że do następnej wylinki. Jeśli reaguje ucieczką na pokarm, to tym bardziej daj mu więcej czasu na odpoczynek. A jeśli już koniecznie chcesz go utuczyć, to podawaj martwy pokarm. Wtedy nie będzie się stresował, a jedzenie będzie stale dostępne.

ironkapela
07-03-2014, 00:27
Karmic trzeba, ale ja nigdy nie karmie codziennie. To ze Ty chcesz go nakarmic nie oznacza ze on ma ochote jesc. Poczekaj i sprobuj dac mu za 2 dni jesc.

RAMMSTEIN1
07-03-2014, 01:07
Tak jak pisali przedmówcy.
Pająk poprostu sobie pojadł, poczekaj kilka dni i ponownie spróbuj go nakarmic. :)

Kuzynek
07-03-2014, 01:11
Oproacuj sobie taki system ze np. 22.04 wiczorkiem wrzucasz mu 1 pinke (zgniec glowe) lub 1 macznika, jesli nie zjadl lub zostawil resztki to wyciagasz 23.04 tez wieczorkiem. Potem odliczasz sobie 3 dni (24,25,26) i wrzucasz mu 27 1 pinke lub 1 macznika czy co tam chcesz. A ze skraplaniem mozesz sobie tak zrobic ze co tydzien 1 polowe (druga zostaw sucha) pudelka na mocz skraplasz strzykawka 5 ml i wystarczy. Okres karmienia mozna tez zwiekszyc wrzucajac pinke czy macznika co 2 dni a nie 3 tak jak napisalem ale po co ? I tak zauwazysz ze nie zawsze pajak ma ochote na jedzenie co 3 dni i nie przyjmuje pokarmu nie mowiac o 2 dniach... Pozdrawiam.

spider13
07-03-2014, 04:35
Pozatym rosee to wielke niejadki (zdazają sie wyjątki mój samczyk zje wszystko) nieprzejmuj sie ze niechce jeść tylko daj później.

Jimbo
07-03-2014, 05:52
To jest kompletne bzdura z tym karmieniem codziennie małych pająków. Przecież takiemu maluszkowi 2 mączniki na wylinkę wystarczą i ma wielki pełny odwłok.
Zdaje się że tak jest napisane w tym FAQ, więc zmieńcie to (to chyba do Atraxa, bo zdaje się on to wymyślił), bo naprawdę nie wypada takich głupot pisać, jeszcze w FAQ. Później taki delikwent wrzuca codziennie mącznika i się dziwi że pajączek ich wszystkich nie je.

pepito
07-03-2014, 10:06
Oki a pajączek nic sobie nie zrobijak tak cały zas spada i spada.Co ile pająki małe przechodzą wylinkę????

Kuzynek
07-03-2014, 12:50
Zalezy jaki. Zazwyczaj co miesiac ale sa tez takie co przechodza co 2 miesiace i wiecej. Mam np. 2 c. fasciatum obydwa aktulanie L5 i jeden przygotowywal sie do wylinki 5 dni a drugi 5 miesiecy.... Pozdrawiam

GIGAS
08-03-2014, 00:54
CZEŚĆ młody pajak jaj jest L1 a ja karmiłem takie małe białymi robakami to niekiedy zje z 2 połowki takiego robaka i mu starcza do nastepnej wylinki odczekaj z tydzien i daj mu znowu jak nic to znowu pare dni i wtedy znowu jak juz niebedzie chciałto napewno bedzie mial niedługo wylinke jak jakieś pytania to wal na gg 2143432 Pozdrawiam

Jimbo
08-03-2014, 13:11
No widzę że Atrax jednak tego nie zmieniłeś w FaQ.
A przydałoby się trochę pokory, bo tak naprawdę żaden z ciebie ekspert. Nie oszukujmy się ;)

42d3e78f26a4b20d412==