PDA

Zobacz pełną wersję : Czyżby koncówka?



Eryk letkiewicz
07-03-2014, 13:24
Moj murinus to dorosła samica 7cm ciała jest dziwnie niemrawa podkurcza nogi jak rusze podełkiem to jest zwawa ale tak raczej sie ni erusza czyzby to juz ostatnie chwile zycia?.Pytam bo wystawiłem pajaka na sprzedaz a nie chce komus wcisnąc czego co ma za 2dni umrzec.

werni
07-03-2014, 13:50
Znasz wiek pająka? Na podstawie wielkości trudno określić termin "przydatności do życia" :)

venom
07-03-2014, 15:32
No wlasnie murinusy, maja to do siebie ze ni stad ni z owąd poprostu udezaja w kalendaz!ten gtunek zyje w dosyc suchym biotopie i bledem jest zbytnie zwilzanie terra(na to sa najbardziej wrazliwe), jesli dojda do tego czynniki sprzyjajace ktorych moze byc wiele zdrowo wygladajacy pajak z dnia na dzien moze pasc!Mi osobiscie w ten sposob padla samica usumbury,znajomemu rownierz choc miala jakies 1.5 roku zycia za soba. Ntomiast nieatpliwe jest ze mogla trafic sie jakas "lewa partia", o bardzo "nadszarpnietym" zestawie genow co powoduje duza smiertelnosc nawet doroslych pajakow. Tymniemniej wielkosc twojego okazu(7cm ciała) moze wskazywac ze jest juz dosyc stara i poprostu pada ze starosci-bo jak podkurcza konczymy to lada dzien bedzie kaput!!

robert.p.
07-03-2014, 16:08
Raczej nie pociągnie zbyt długo.Pterinochilusy właśnie to mają do siebie że potrafią szybko bez widocznych powodów paść.Miałem kilka tego typu przypadków z dorosłymi samicami.Objawy są zazwyczaj podobne jak u Twojej samiczki.Czasem trwa to pare tygodni,a czasem krócej,ale na Twoim miejscu ze sprzedażą bym sie wstrzymał.

Eryk letkiewicz
07-03-2014, 22:34
Ok dzieki wzystkim za pomoc.Pozdrawiam Eryk

42d3e78f26a4b20d412==