PDA

Zobacz pełną wersję : kokon p.fasciata



kmietek
08-03-2014, 03:21
dzis po 4-5 miesiacach od kopulacji p.fasciata zanalazłem w terra samicy kokon:) Mysle ze była złozony w tmy tygodniu, studiuje i w domcu jestem tylkow weekedny
tylkoz e kokonik ejst jakis dziwny.... jego scianki przylegają jakgdybydo jajeczek(widac ich zarys przez scianki) i i jest dosc malutki(pierwszu kokon samiczki)
czy nie ejst on przypadkiem przesuszony???w tygodniu pajaczka spryskuje brat

ps. byłą to moja pierwsza proba rozmnozenie paajczków i 1 kokonik:D

robert.p.
08-03-2014, 04:16
Czasem młoda samica ma takie niezbyt ładne kokony,moja ornata w zeszłym roku tez taki zrobiła,nic z niego nie wyszło.Inkubuj go,za jakis czas otworz,moze Ty bedziesz miał więcej szczęscia.W ciągu paru dni nie przesuszył by się zbyt.

rastafaq
08-03-2014, 05:00
Kilka jajek zazwyczaj sie przykleja do ścianek, moze coś z niego byc, trzeba cierpliwości :)

kmietek
08-03-2014, 05:26
kokon ma nie wiecej nzi 20 jajaek:p
robert z tego co szłysząłem to tak jak mówisz: pierwsze kokony samic nie są zbyt duze i piękne:] po jakim czasie otrzworzyc kokon??mysle ze 3 tygodnie???
dzięk za info pozdraiwam

Baku
08-03-2014, 07:05
ja bym juz otwierał :P

wole sztuczną inkubacje , ma to swoje minusy ale ... tzn nie mówie odrazu ale jak mówisz ze juz ma ponad tydzień to ja bym otwierał ;]

robert.p.
08-03-2014, 08:16
Jesli wygląda nieciekawie to mozna go juz otworzyć i zobaczyc co tam w środku.Moze jeszcze cos da sie uratować,a jak mabyc zepsuty to i tak bardziej sie go nie popsuje.Jesli jakies jaja wyglądają zdrowo to oddzielic je od tych złych.

42d3e78f26a4b20d412==