PDA

Zobacz pełną wersję : Uczulenie/ gady/ kameleon



Black
01-11-2011, 16:00
Witam wszystkich!
Odluzszego czasu mam problemy skurne:( Dosc dawno temu kupilem kameleona, zainteresowanie zaczelo sie rozwijac a wraz z tym problemy z reka. Sa to zmiany na dloni (zaczerwieneienie, wyszuszenie, pekanie skury, krwawienie) Mam to od czasu kiedy kupilem se kameleona, ostatnio nie mam zbyt duzo czasy zeby sie nim zajac a raczej wcale i wszystkie czynosci robi moja mama (za co jestem jej wdzieczny). Podobne zaczerwienienia dloni zaczelu sie jej rowniez robic:/
I tu mam pytanie! Czy to moze byc od gadow/ kameleona? W domu zawsze byly jakies zwierzaki (psy, gryzonie, ptaki, inne) i nic mi nigdy nie bylo. "Choroba" jesli moge to tak nazwac pojawia sie i znika (dzieki pomocy medycynie) ale bywa tak ze skora wyglada fatalnie, peka w szwach. Nie rozprzestrzenia sie to ale robi sie bo zaawansowanie. Dodam ze pracuje w sklepie zoologicznym gdzie jest duzo zwierzakow i jestem alergikiem ale na pyly kwiatow tylko w lecie:/
Jesli by ktos mogl cos napisac i znal odpowiedz na moj problem byl bym bardzo wdzieczny!

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

Fryta
01-11-2011, 16:26
hmmmm
nie znam sie na tym, nie jestem lekarzem. No ale też mam alergie na roslinki.
Moim zdaniem przedstawione objawy to raczej nie alergia. Nie słyszałem przynajmniej o alergii na gady. Stawiam raczej na czeste o tej porze roku objawy wynikające ze zbyt niskiej temperatury otoczenia. Sam mam problemy z pekającą skórą (zwłaszcza na prawej dłoni) i jest to ewidentna wina niskiej temperatury (pracuje niestety w sklepie gdzie temp wacha sie od 7 do 18*C). Wiem, że to popularne dość schorzenie.
Jednak najlepiej niech wypowie sie na ten temat ktos bardziej zorientowany.

Black
01-11-2011, 16:52
Mroz jedynie moze mnie dobijac, ale ja to mam od dluszego czasu 3-4 miesiace zaawansowanie:( A kameleona mam od 9 miesiecy!
Moze to od innych zwierzakow.
Bylem na badaniu skory i nie stwierdzono zadnych grzybicznych pochodnych.

Pozdrawiam i czekam nadal na odpowiedz!

Jarek Zajączkowski
02-11-2011, 02:47
Witaj Black!
Jeśli grzyb wykluczony - pozostaje alergia. Ale uczulenie na gada? O ile mi wiadomo gad nie jest powszechnie znanym "alergenem". Warto poszukać innych możliwości: np. nowy płyn do naczyń, krem lub inne kosmetyki, proszek do prania, farby, lakiery (remont w domu?), leki?. A może nowa roślina w terrarium? Tak czy inaczej myślę, że powinieneś odwiedzić alergologa i dermatologa.

Black
02-11-2011, 13:18
Nie twierdze ze to uczulenie na gady ale mialem na mysli ich odchody. Zbieram je przez pinsete w pudelko (jak najmniejszy kontakt z odchodami) ale i tak nie daje mi to spokoju:( Testy alergiczne mialem co dwa lata i zawsze pylki. Nowych roslinek nie wstawialem do terra. ,a renat jest od tygodnia, a problem juz duzo wczesniej wystepowal. Jak narazie jestem pod obserwacja dermatologa i robi wszystko co moze (tyle masci to jeszcze nigdy nie mialem:))

Dzieki z odpowiedzi i pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

dr Robert
03-11-2011, 02:14
Należałoby sprawdzić czy jest uczulenie na gady czy ich odchody. Raczej nie robi się tego standardowo. Spotkałem się kiedyś z uczuleniem na gady, chodziło o żółwia greckiego (dzięki czemu stałem się jego posiadaczem), ale nie wiem dokładnie o co chodziło i nie mam kontaktu z tą osobą.

Black
04-11-2011, 16:16
mojej mamnie zaczyna sie robic to samo co ja mialem a ja mam raczki jak prawie nowki. Nie wiem dokladnie od czego to ale mam nadzieje ze nie od kamki.

expo
09-11-2011, 02:38
witam..., a w jakim sklepie w 3miescie pracujesz?

42d3e78f26a4b20d412==