PDA

Zobacz pełną wersję : Biale kropki na vagansie L7 - co to jest ? :(



Matt_ns
09-03-2014, 23:45
Witam. Dzis postanowilem zagladnac do kryjowki mojego vagansa. Zrobil sobie ja pod kamieniami wiec zeby sie do niego dostac musialem pare kamieni wyciagnac z terrarium. Gdy podnioslem ostatni kamien i zobaczylem pajaka to na polowie odwloku, tej polowie ktora jest blizej karapaksu byly biale, malutkie kuleczki oraz na karapaksie od tego wzgorka do odwloku jest taki paseczek tych bialych kulek. Czy to sa roztocza ? Jesli tak lub cos innego to co robic ? Pajak powinien miec w granicach 2 tyg wylinke. Jak ja zrzuci to wymienic podloze w terrarium ? Mozliwe to jest ze roztocza przynioselm razem z kamieniami ktore zbieralem nad rzeka ? Kamienie tylko przeplukalem ciepla woda...

Maniak
10-03-2014, 00:53
Jak najbardziej mogą to być roztocza (nie koniecznie od kamieni znad rzeki). Po wylince profilaktykę już podałeś więc dalej sam wiesz co robić ;). Daj foty bo może nie będziesz musiał się bawić w wymianę wszystkiego. Najlepiej poszukaj jakiegoś postu o roztoczach z fotkami, porównaj i stwierdź czy to to samo. Najlepiej jednak daj fotkę.

kak
10-03-2014, 01:04
jesli sie ruszaja te kropki (powoli) to roztocza, a jesli nie, to moze byc jakas plesn.

Latarnik
12-03-2014, 15:11
Don't panic ! Roztocza to już niemal normalka , pojawiają się to się z nimi walczy , znikają i znowu ... tak w kółko ;-) Ja przez 2 lata nie miałem tych świństw , no ale się pojawiły . Trudno pozbędę się ich , zresztą nie martwie się zbytnio , tak jak kiedyś już ktoś to pisał na forum , nie sa one niebezpieczne dla ptaszników bo nie piją limfy ( chyba , że ktoś sobie przywlecze agresywniejszych milusińskich na osobniku z odłowu , to już inna bajka ;-)
Trzymajta się !

Darkan
18-03-2014, 15:07
to są jakieś takie cholerne robaczki.. mi to chromke zabiło.... :(
nie wiem jak sie tego pozbyć.. faunabox po niej wyparzyłęm..
a kamienie i wszystko inne do terra wypaż wypraż w piekarniki z 30min godzine albo przegotuj w wodzie z solą.. następnie w samej wodzie żeby wypłukaś sól i wysusz w piekarniku..
i masz 100% pewności.. że nic nie przeżyje.. :)

Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==