PDA

Zobacz pełną wersję : Crawshayi na łopatkach



progor
11-03-2014, 12:42
Witam. mój Citharischius crawshayi po jakiejś 6 wylince zyje sobie w słoju, jakieś 15cm pod ziemią... wszytsko byloby dobrze ale leży na plecach.
to raczej nie wylinka, bo poprzednią miał w styczniu (a wczesniejszą hoho kiedy), raczej na 2cm crawshayi'ego to zbyt krótki okres.
dupe ma dużą, bo jadł, ale od miesiąca zakopał sie tak że nie miał kontaktu z powierzchnią (żadnego otworu do jamy), czy mogło mu zabraknąć tlenu? o co chodzi? dlaczego zdycha? warunki dobre - wilgotność, temperatura.

pytam bo to mój pierwszy podziemy.

Peter_frostax
11-03-2014, 12:45
Niebrakło mu powietrza a to niejest żadna regóła że ten gatunek żadko przechodzi wylinki . Jak leży na plecach to niezdych czekaj może jednak wylinka.
P.S
Napisz rozwiązanie sprawy

progor
11-03-2014, 13:24
no trochem sie pospieszyl z postem.
wylinka. zaskoczyl mnie na plus... jesli bedzie przechodzil teraz wylinki co 3 miesiace to szybciej urosnie niz grammostola rosea - to byl czarny humor :)
pozdrawiam.

tosik
11-03-2014, 13:46
mi zdechla dorosla samica crawshi pod ziemia ;/ a skapowalem sie ze nie zyje bo swierszcze nie znikaly i nie bronila norki zawsze wyskakiwala Niewiem czemu padla warunki git :( a u Ciebie to napewno wylinka w koncu to 4 miesiace a pająk jest mlody

Foxtrott
12-03-2014, 03:47
to może być wylinka i pewnie jest. moja A.bicegoi z 4 na 5 wyliniała w 2 tygodnie po poprzedniej wylince, oczywiście padła

garo
12-03-2014, 04:54
To musi buc wylinka !!!!!


Jak sie zakopal i od miesiaca nie wychodzi tzn ze sie przygotowywal do wylinki a teraz lezac na plecach "na lopatkach" to prawdopodobnie przechodzi wlasnie wylinke.

A co do tego ze zawczesnie to wcale nie !!!

Jak pajak ma dobre warunki i duzo pokarmu to jest w stanie nawet przechodzic wylinke co miesiac moj kumpel tak mial z Albopilosum a ja z Vagansem ze w przeciagu 3 miesiecy mial u mnie 3 wylinki.
Wystarczy ze bedzie temperatura kolo 28-30 stopni i kilka badz nawet kilkanascie razy je zalezy co i jakie duze i tak moze byc.



pozdrawiam garo

morda
12-03-2014, 09:22
A może po prostu sobie siedzi na ziemi? (tyle, że na "suficie" nory)

Moja H. albostriatum non stop do góry nogami i po swoim suficie biega...

42d3e78f26a4b20d412==