PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnazanie ptaszanikow



Matt_ns
11-03-2014, 23:57
Witam. Samica C.fasciatum dojrzewa 2 lata pozniej niz samiec z tego samego gatunku. Czy jeszcze jakies pajaki maja takie roznice w dojrzewaniu ? Jesli tak to jakie ?

vendetta
12-03-2014, 00:52
Z tego co mi wiadomo ogromna większość (o ile nie wszystkie) jest w ten sposób "zabezpieczona" przez naturę przed chowem wsobnym=>po naszemu kazirodztwem.

Peter_frostax
12-03-2014, 00:56
Z rególy samice dojrzewają płuciowo później od samczyków jesspowodowane tym żeby niedoprowadzić do rozmnażania się osobników spokrewnionych np.Brachypelma Smithi samiec 9-10 wylinka osiąga dojrzałość samiczka po 13 wylince.

Matt_ns
12-03-2014, 01:01
No ale chyba jak kupie mlode smithi 2 sztuki L1 i zalozmy ze jedna to samiczna a drugi samiec to zanim samiczka dorosnie to samiec nie padnie ? Bo u c. fasciatum ta roznica wynosi az 2 lata.

ir3k
12-03-2014, 01:59
nigdy nic nie wiadomo ale prawdopodobieństwo przeżycia samca jest bardzo małe, wręcz zerowe, dodać należy że samica rozwiaja sie wolniej, samiec szybciej, okres ten może sie u samicy przedłuzyć nieco, loterią można nazwać takie gdybanie, co by było... najlepiej sobie wychować samice bądz samca a potem szukać do nich drugiego członu...

Matt_ns
12-03-2014, 02:08
No ale rozwoj samca mozna przyhamowac. Ja zrobilem tak ze moj vagans L6 samiec nie przeszedl wylinki przez okres okolo 8 miesiecy i teraz go zaczelem karmic bo samica juz jest L11. Poprostu siedzial sobie w temperaturze okolo 18 stopni i dostawal bardzo malo jedzenia.

PrzemekB
12-03-2014, 03:48
Mi bardzo niepodoba się pomysł takiego hamowania rozwoju ptasznika zmiejszając jego metabolizm :/ Matt_ns po co hamujesz rozwuj tego vagansa ? Jak już samiczka będzie dorosła i gotowa do aktu to kupisz sobie samca vagansa tez gotowego i dasz za niego bardzo małe pieniążki.Dobrze wiemy ze dorosłe samce takiego vagansa nie są drogie,wrecz przeciwnie,są bardzo tanie jak na wiek.To oczywiście moja opinia a Ty zrobisz jak będziesz chciał.

garo
12-03-2014, 04:56
Wszystkie pajaki maja roznice w dojrzewaniu poniewasz samce szybciej rozna i maja mniej wylinek niz samice a w duzej mieze zalezy to od temperarury i pozywienia im temperatura jest wyzsza i wiecej jedzenia to orzna szybciej.





pozdrawiam garo

matii
12-03-2014, 07:35
Peter_frostax znajdz mi samca smithi,ktory jest dojrzaly plciowo po 9-10 wylince,albo samice smithi po 13,to kupie Ci skrzynke piwa :))

Matt_ns
12-03-2014, 09:01
Dobra. Wiec z hamowania metabolizmu zrezygnuje. Mam grupke pajakow ktore chce rozmnozyc, kazdego typu mam 4 szt. I teraz mam pytanie. Po jaki czasa mam dokupic druga czesc pajakow aby mozna bylo je rozmnozyc ? Chodzi mi o:
b.smith
b.emilia
b.boehmei
c.fasciatum
chromatopelma
p.cambirdgei
Wystarczy pol roku roznicy miedzy tym co mam i tym co kupie ? Czyli np. smithi beda L4 a kupie L1 ? Pozdrawiam

matii
12-03-2014, 09:09
Z wlasnie doswiadczenia wiem,ze samce Brachypelm:smithi,auratum,boehmei,emilia bardzo pozno dojrzewaja.Sam mam samca smithi po 13 wylince,ktory dalej nie jest dojrzaly,podobnie ze samcem emili i auratum.

Z tego co mi wiadomo Awikularia ma np. samca smithi ktory jest po 14 wylince i dalej nie jest dojrzaly.

Co do fasciatum to i chromatopelmy to nie wiem,poniewaz nie mam zbyt duzego doswiadczenia z tymi pajakami.

P.cambrigei mozna juz rozmnazac po 9-10 wylince (samice),samca przechodza ostatnia wylinke po 8-9 wylince.

Awikularia
13-03-2014, 01:38
Nie, matii, mala pomylka :D. Samiec B. smithi jest okolo 13 wyl., a to samiec B. emilia dojrzal mi po 14 wyl. Mam natomiast samca B. emilia po 12 wyl. i jeszcze ze 2 linienia mu brakuja. Mam tez samca M. robustum, ktoremu w tym roku stuknelo 6 lat - oczywiscie nie jest dorosly :o).

Oczywiscie, ze samiec po 10 wyl. nie bedzie dojrzaly - chyba ze B. albopilosum, ale to sie tez nieczesto zdarza. Tym bardziej samica.

Matt_ns, mysle, ze powinienes sobie dokupic pajaczki, jak twoje inne maluszki beda po 5 wyl.

42d3e78f26a4b20d412==