PDA

Zobacz pełną wersję : samiec + samica z tego samego kokonu = ??



PrzemekB
12-03-2014, 03:58
Wiemy że samce dojrzewają póżniej od samic aby nie było możliwości kopulowania dwóch pająków z tego samego kokonu czyli przed chowem wsobnym(mogę się mylić co do nazwy chów wsobny). Czy jednak kiedy już udałoby się nam opóźnić dorastanie samca i dopuścilibyśmy go do samiczki ( przypominam to pająki z tego samego kokonu) to czy doszłoby w ogóle do zapłodnienia?. Czy może małe pająki miałyby jakieś wrodzone wady genetyczne? . Z góry dzieki za odpowiedz i piszcie proszę wtedy kiedy dobrze się orientujecie, domyślać mogę się sam. Pozdrawiam!

Maniak
12-03-2014, 04:21
To tak jakby dopuścić człowieka mamę do człowieka synka. Mogłyby wyjść defekty ale nie koniecznie. Tak samo jest tu. Po co próbować? Lepiej za jakieś śmieszne pieniądze kupić na Allegro lub na forum samca. Kasa którą na niego wydasz i tak się zwróci po sprzedaniu kilku młodych z kokonu.

robert.p.
12-03-2014, 04:42
U bezkręgowców defekty genetyczne nie następują najczęciej zbyt szybko.W 1 wsobnym pokoleniu napewno nie będzie jakiś wiekszych defektów.Zresztą wiele mniej pospolitych pająków było tak rozmnażanych,tylko niewiele osób będzie się chciało do tego przyznać

PrzemekB
12-03-2014, 05:12
Maniak .. moje pytanie jest czysto teoretyczne... kilka postów wcześniej napisałem to samo co Ty - że lepiej kupić i .... nie jestem zwollenikiem "katyowania" pająka zwalniając jego metabolizm

tomi18
12-03-2014, 05:19
witam

Powiem jedno te pajaki będa zdychac jak muchy !!!!

koli
14-03-2014, 09:18
Kokony sa mniejsze, mlode "krzywe", szybko padaja, czesto nieplodne... LECZ TO WSZYTKO NIE ZAWSZE!! Polecam nie testowac (tak jak mowili juz poprzednicy)

Baku
14-03-2014, 16:47
obecnie nie ma ZADNYCH dowodów na jakąkolwiek szkodliwość chowu wsobnego u pająków ,

sam wsobie chuw wsobny nie jest grozny u zadnych grup jednak zmniejsza zruznicowanie genetyczne i moze prowadzić do utrwalenia horób gen w pop .. a to juz gozej

PrzemekB
15-03-2014, 08:11
Dziękuje za odpowiedzi!

42d3e78f26a4b20d412==