PDA

Zobacz pełną wersję : Centruroides gracilis, dlaczego padl ?? :/



Welpek
12-03-2014, 09:02
Witam zaczne od tego ze nie byl to moj skorpion tylko mojego kolegi . Skorpion mial okolo 6cm nie wiem po ktorej byl wylince :/ Całe zdarzenie opisywal tak : Dwa dni temu skorpion zjadl świerszcza kolega wlal mu do terra troche wody zeby wilgotnosc na oko byla w miare dobra i go tak zostawil ... na drugi dzien skorpion usiadl sobie na kamieniu wtedy jeszcze dawal znaki zycia gdy kolega wyciagal niezjedzone resztki swierszcza to sie poruszal ... gdy jednak wrocil ze szkoly skorpion byl martwy nie dawal zadnych znakow zycia gdy chcial go poruszyc to sie poprostu przewrocil i nic wiecej :/
Warunki mial dobre wilgotnosc i temperatura byly okej :/ Wiec jaka moga byc przyczyna tego ze skorpion padl :/ Prosze o pomoc . Z gory dziekuje
Pozdro

morda
12-03-2014, 09:16
Czasem zwierzęta padają bez widocznej przyczyny. Ja tak straciłem swojego A. australisa.

garo
12-03-2014, 14:44
Ciezko powiedziec, poniewasz nieraz zdarza sie ze zwierzeta padaja praktycznie bez zadnej przyczyny, a moze byl on juz stary i padl ze starosci bo skorpiony te nie zyja zbyt dlugo.




pozdrawiam garo

koli
14-03-2014, 09:06
No moze i tak.. a moze wylinka:>??

Darkan
18-03-2014, 14:51
Jak jużpowiedziano czasem (niestety teżtego doświadczyłem) zwierzaki padają oddtak i nie mamy na to wpływu.. czasem jednak im pomagamy
np. jakiśpreparat chemiczny typu pronto albo mocny dezydorant (przestrzegam przed prontem..!!)
Natomiast mogło byśteżtak.. (choćjak jadł to mało prawdopodobne) że szykował sie do wylinki.. miał ją przechodziś.. a poruszeniu go kaplica....
Następnym razem będzie lepiej.. :))


Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==