PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka przykleila sie do odwłoka



dudi666
12-03-2014, 12:28
moj vagans L1 przeszedł wylinke do L2 i ona nie zeszła mu do końca trzyma sie na owłoku co zrobić żeby ja ściągnąć?? czy to zagraża jego życiu??

tosik
12-03-2014, 12:50
kropelke wody na te miejsce co sie trzyma jak nie zejdzie poczekaj do jutro i sprubuj ponownie

sskin
12-03-2014, 12:54
zrób jak radzi tosik ale małą krobelke i wogule zwiększ wilgotnośc na maksa [żeby było bardzo morko ale bez kałuż]

Rafax
12-03-2014, 13:12
ja osobiście miałem tak już 2 razy i poprostu powoli ściągłem wylinke z pająka...wszystko było ok (ściąałem kilkanascie minut po wylince gdy ona była jeszcze wilgotna)

garo
12-03-2014, 14:41
Powiem tak !!!

Zagrazac jego zyciu to niestety zagraza bo czesto padaja pajaki po tym, choc powiem ci ze jedna z moich malych albopilosum jest po L3 i tez do odwloka przykleil jej sie kawalek starego odwloka i karapax i zyje i chodzi juz tak 2 miesiace i co najsmieszniejsze jest najbardziej zarloczna z wszystkich maluchow ktore mi jeszcze zostaly :)

Ja tego nie ruszam!!! Jak bedzie przechodzil nastepna wylinke to mu zejdzie razem z nia .



pozdrawiam garo :)

Awikularia
13-03-2014, 01:27
Zaraz po linieniu bym nie probowala sciagac - kiedys sie pospieszylam i zabilam w ten sposob moja mala A. bicoloratum. Sciagnelam skorke, ale chyba uszkodzilam odwlok pajaka i niestety, padł. Poczekaj kilka dni, az pajaczek stwardnieje. Nic mu przez ten czas nie bedzie, a ty zyskasz pewnosc, że ze stara wylinka nie sciagniesz z pajaczka czegos jeszcze (np. kawalka odwloku).

42d3e78f26a4b20d412==