PDA

Zobacz pełną wersję : Który naziemny plecie dużo sieci ?



bastek03
14-03-2014, 10:08
Jak w temacie. Które pająki z naziemnych (prócz Chromatopelma cyaneopubescens o którym wiem ;) ) plecie dużo sieci ?

OlekL
14-03-2014, 10:12
Pterinochilus Murinus ( dużo pajęczyny ) Cyclosterum Fasciatum(mało ,ale plecie)

Foxtrott
14-03-2014, 10:25
fasciatum powiedziałbym raczej, że zapajęczynowuje wszystko, a jakieś wymyślniejsze konstrukcje robią chromy i murinuski.
poszukaj w archiwum, temat kilka razy wałkowany.

Murinusek
14-03-2014, 11:39
ceratogyrusy, pterinochilusy

Murinusek
14-03-2014, 11:39
chilobrachysy

PyRyLy
14-03-2014, 12:58
z chilobrachysow to najladniejesze plecie fimbriatus

_RoMaN_
14-03-2014, 13:46
murinus i chromatopelma i nawiedzone brachypelmy tez czesto sie zdarza,

xenomorph
14-03-2014, 13:50
Holothele incei

bastek03
14-03-2014, 13:51
Szkoda że te wszystkie ostatnie to takie agresory :( Wolałbym coś mniej zabójczego ;)

A jak wygląda sprawa z Cyclosternum fasciatum ? Z tego co doczytałem to jest spokojny. Czy ten pająk plecie jakieś ciekawe konstrukcje czy po prostu osnuwa wszystko jak popadnie ? :)

Murinusek
14-03-2014, 14:23
osnuwa wszystko, chociaz moj ulepil sobie niezla siedzibe i przyznam ze efektownie sie prezentowala:)

garo
14-03-2014, 14:34
Bardzo duzo sieci robi Pterinochilus Murinus i inne z gatunku Pterinochilus 100 razy wiecej i szybciej niz chromatopelma.





pozdrawiam garo

Baku
14-03-2014, 16:49
murinuski nie są naziemne , to jest gatunek uniwersalny tzn znajdowany w wszelakich środowiskach ,

u mnie 3 dorosłe zrobiły gniazda na guze , jeden zrobił nore a na ziemi nie mam zadnego , maluchy preferują terz gniazda ale nory terz widywałem oprzędy na ziemi u mnie są najzadsze :]

Markoś
14-03-2014, 23:52
tak jak mowil Baku moja samiczka murinusa tez robi gniazda na gorze :)

fibus13
15-03-2014, 00:17
murinus

Murinusek
15-03-2014, 01:17
no dobra, ptasznik uniwersalny, ale wsrod ptasznikow nie mamy podzialu na podziemne, naziemne, nadrzewne i uniwersalne. widocznie ludzie wybrali cos po srodku i skoro niektore mieszkaja w norach, inne na "gorze" to wariant miedzy tym a tym jest naziemny. tak sie juz przyjelo, wiec dlatego napisalem

Baku
15-03-2014, 04:09
nieznasz sie wiec siedz cicho :P:P

zacznijmy od tego ze wszystkie podziały są sztuczne a więc błędne w jakimś % ,
klasyfikacja jest robiona w tym wypadku na podstawie cech morfologicznych i występowania na wolności , murinus ma budowe bardziej nadrzewną a jest znajdowany we wszystkich typach środowisk

Atrax
15-03-2014, 04:18
Yup.. wszelkie podzialy sa sztuczne. Tak sobie mysle, ze nawet dosc ryzykowne byloby okreslenie "gatunek" w wypadku niektorych pajakow.

Przyroda jest starsza od nas i nie da sie nam tak latwo dac podporzadkowac, zaszufladkowac i opisac. :]

Bo czymze jest uniwersalne pojecie gatunku? :P

Murinusek
15-03-2014, 04:29
dobra moze i sie nie znam, nigdy nie twierdzilem ze sie znam:] ale skoro nawet arachnologowie zagraniczni klasyfikuja murinusy do naziemnych no to tez sie nie znaja no nie? i mysle ze Atrax ma racje co do tego ze natura jest starsza i nie mozna jej tak latwo zaszufladkowac

kak
15-03-2014, 06:02
oj BakuBaku to moja chromatopelma tez jest uniwersalna, bo caly czas, majac do wyboru zrobic gniazdo pod korzeniem lub na, wybiera na.
a budowy nadrzewnego nie ma na pewno.

koli
15-03-2014, 06:47
Murinusy maja budowe pajakow nadrzewnych...:| pierwsze slysze. porownaj budowe murina do np cambridgei podobny:>?? nie bardzo... juz bardziej do naziemnych.

Murinusek
15-03-2014, 10:11
no wiec wlasnie o tym mowie, ale OK nie sprzeczajmy sie bo ten watek dotyczy czegos innego ;)

Baku
15-03-2014, 11:30
arachnologowie zagraniczni ?? którzy ?? daj mi adres do wypowiedzi jakiegos z nich to przyznam ci racje .

Baku
15-03-2014, 11:33
a czy ja napisałem ze mają budowe nadrzewnych ?? ja napisałem ze wg mnie ma budowe pajaka bardziej nadrzewnego niz naziemnego ,,

a jak chcesz sie bawić w takie porównania to porównaj mi go z blondi :] :]

Baku
15-03-2014, 11:34
w takim razie podaj mi cechy budowy pajaka nadrzewnego :]

Murinusek
15-03-2014, 11:39
o w morde, przepraszam Cie...ale chodzilo mi o hodowcow..pomylka z rozpedu, wiec hodowcy zagraniczni tez tak twierdza gdyz mialem przyjemnosc korespondowac z jednym z nich...i wyobraz sobie ze poruszalem jzu ta sprawe

Baku
15-03-2014, 12:00
hodowca hodowcą a naukowiec naukowcem ,,

zacznijmy od początku ,,,

gdzie mieszka murinus ??

tozumie ze wiecie ,,

jaki jest tam klimat ??

to terz powinniście wiedzieć skoro wypowaidacie sie nat jego przystosowań ,,

teraz trudniejsze , co wynika z tego klimatu , tzn jakie problemy stwarza on pająkowi ??

tutaj juz pomoge ,,,,

a) skoki temperatur
b)skoki wilgotności
c) " powodzie "

( tłumaczyć czemu nie będe - tak jest :] )

dobra , zakładam ze to juz wiemy :]

jak teraz pająk moze zaradzić problemowi a)b)c)

a) - kopiemy sobie nore , w poze suchej zapewni nam więcej wilgoci , ochrone przed b wysoką temperaturą i przed wychłodzeniem w nocy

b) poniekąd odpowiedziałem na to ale tylko częściowo bo ziemia zabezpiecza tylko przed spadkiem ,,

od wilgoci jest oprzęd , jest on niemal w 100% ( zalezy od spos utkania ) wodoszczelny

c) no cuz pod ziemią to troche kicha sie chować przed powodzią , w poze deszczowej pająk przewaznie wspina sie na wyzsze tereny budujac tam gniazda a oprzęd zkoleii zabezpiecza go przed nadmierną wilgotnością ...

oczywiscie są osobniki robiące gniazda np między kamieniami ale to nie znaczy ze pajak jest odrazu naziemny ,,

Murinusek
15-03-2014, 12:05
w morde to ja nie wiedzialem ze w afryce sa powodzie :/

Baku
15-03-2014, 12:10
są , występuje coś takiego jak pora deszczowa ,,, ( nie ogladałeś nigdy discovery ?? ) wtedy koryta wyschniętych zek zaczynają sie wypełniać , pojawiają sie rozlewiska a przyroda budzi sie do zycia ,,


ps: a wiedziałeś ze w afryce są lasy , dźungla i nawet śnieg ???

Murinusek
15-03-2014, 12:13
nie wiedzialem ze wogole istnieje afryka, z tego co wiem to te powodzie zdarzaja sie dosyc rzadko chyba cos raz do roku (ta informacja po skonsultuwaniu sie z kolega)

a co do discovery to ogladalem, ale widocznie nie te filmy w ktorych bylo o powodziach w afryce a po drugie to moze nie kazdy ma w domu discovery, a po Twojej wypowiedzi mozna sadzisz ze takich od razu dysryminujesz

Murinusek
15-03-2014, 12:13
dyskryminujesz*

Baku
15-03-2014, 12:18
nie dyskryminuje to była metafora , hodzi mi o to ze wypowiadasz sie na temat zwiezencia o którym nic nie wiesz bo brak wiedzy o środowisku zycia zwierzęcia dyskryminuje odrazu w jakichkolwiek rozmowach natemat jego przystosowań ( no chyba ze znasz na tyle jego anatomie i morfologie ze mozesz na ich podstawie stwierdzać jego przystosowania )

w afryce po suchej poze ziemia jest twarda jak kamień i nie przyjmuje praktycznie zadnej wody , więc jak raz doroku ten deszcz spada robi sie na troche wielka kałuza a pajęcze norki wypełniają sie niemal całe woda , jedne pająki jak murinusy uciekają a inne np jak hysterocratesy zabardzo sie nie przejmuja bo dla nich woda jest spoxik ,,,

oczywiście mówie to upraszczając ... zeby nie było ...

Murinusek
15-03-2014, 12:22
dobra powiem tak...nie mam zamiaru tu sie sprzeczac, jestes naprawde super, masz ogromna wiedze, jestes bogiem, znasz swietnie ortografie i wogole... ja w kazdym razie do terra dla P.murinusa nie daje galezi zadnych ani nie daje warstwy torfu 20cm. Ty moze robisz na odwrot Twoja sprawa. Ten temat dotyczyl czegos innego......mysle ze juz zostal zakonczony

Baku
15-03-2014, 12:23
ze co :P:P ja jedynie krytykuje :] no i pokazuje ci właściwą droge ,

zanim piszesz natemat czegoś dowiedz sie czy piszesz prawde ale nie pytajac kolegi tylko szukajac informacji u źrudła ,

Baku
15-03-2014, 12:32
jestem bogiem to fakt :] miło mi ze to zauwazyłeś



wcale nie musisz dawać mu 20 cm torfu ale gałęź była by wskazana hoć przy tym gatunku terra moze być wogule bez niczego

moze i nie pisze poprawną polszczyzna ale jakoś mnie to nie martwi , skoro wypominając mi to poprawił ci sie chumor i zapomniałeś choć na chwile o głópotach jakie wypisujesz to ciesze się iz mogłem pomuc ,,


sus minervam docet

Murinusek
15-03-2014, 12:38
hehehe o glupotach? czyli to ze murinus to ptasznik naziemny to glupota? ciekawe...

a to jak Ty piszesz to nie mozna nazwac polszczyzna...ale mniejsza o to, a humor nie musial mi sie poprawiac, gdyz jest zawsze na najwyzszym poziomie

Baku
15-03-2014, 12:41
czyzbyś miął problemy z czytaniem ze zrozumieniem ??

Murinusek
15-03-2014, 12:43
morze i bym miął LOL

Darkan
18-03-2014, 14:42
Polecam Chromki robiązarombiste sieci... całkiem wymyślne...
choć i Versicolor plutł mi całkiem gęste i obfite.. :)


Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==