PDA

Zobacz pełną wersję : P. Ornata czy stromatopelma calceatum



murinus
14-03-2014, 12:30
jak w temacie ktory z tch pajakow dysponuje silniejszym jadem ja slyszalem ze stromatopelma ?????? a co do szybkosci to odzrutowiec ;p

daf
14-03-2014, 12:31
No stromka jest szybsza i jad napewno groźniejszy.

PyRyLy
14-03-2014, 13:01
no raczej bym sie klucil z tym ze stroma ma silniejszy jad !!! z szybkoscia to sie zgodze ze jest z niej niezly popierdalacz ale co do jadu to wydaje mi sie ze ornata ma silniejszy :)

Louis Cypherr
14-03-2014, 13:17
Sądząc po tym, co miałem okazję do tej pory poczytać nt. ukąszeć stawiałbym na Stromatopelmę.
Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnej podatności ukąszonego organizmu na dany jad.
To jest tylko mój osąd, bo z tego co wiem, te jady jeszcze nie zostały dokładnie przebadane. Ponadto ich składy są porównywalne.

xenomorph
14-03-2014, 13:46
Wg tabeli z siła jadów ptaszników, ten nasilniejszy mają Poeciotherie, ale w wypadku ukaszenia to nie bedzie miało żadnego znaczenia;) jak nie wierzysz, to daj się ugryźć jednemu i drugiemu to sie przekonasz, że różnicy nie bedzie żadnej;)
ps. Poecilotheria ładniejsza jest

garo
14-03-2014, 15:23
Zdecydowanie stromatopelma jest szybsza i ma mocniejszy jad.

Tak przynajmniej podaja zrodla :)




pozdrawiam garo

ProfesYonalista
15-03-2014, 00:25
akurat wg tabeli to stromatopelma ma silniejszy jad i ja bym się z tym zgodził ,a z tą szybkością nie należy przesadzać i straszyć nikogo bo jak ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o ptasznikach to da sobie rade z obydwoma gatunkami .

koli
15-03-2014, 01:16
Ja posiadam stromke i zdaje sie nei bardzo szybka:/ chociaz pewnei dla innych bedzie to odrzutowiec ogolnie jest spokojma tylko czasem ma takei zrywy. Ale ogolnie to jest bardzo spokojna. Co di sily jadu jeszcze si enei przekonalem na szczescie i mam nadzieje ze sie nei przekonam.
Z tego co czytalem to niebepieczniejsze pod wzgledem sily jadu i szybkosci (razem wziete) sa pajaki z gatunku Poecilotheria.

PS. Stromki sa rownie ladne jak poecilotheria. Na dajeciach wygladaja calkiem inaczej niz w rzeczywistosci.

murinus
15-03-2014, 05:05
hahah koli masz ode mnie ta stromke;p

koli
15-03-2014, 06:43
Moze... nie wiem:P. nie pamietam:P ale stromka jest fajna:D:D:D

42d3e78f26a4b20d412==