PDA

Zobacz pełną wersję : wiecie co to moze byc?



Murinusek
15-03-2014, 02:00
http://www.freephotoserver.com/files/dsc006363951.jpg

jestem troche zaniepokojony tym co sie znajduje na odwloku mojej chromki, moze ktos wie co to moze byc? (mowa o tej takiej bialej plamce:/)

Grażynka
15-03-2014, 02:15
jest to najprawdopodobniej miejsce po wyczesanych włoskach ;]

Murinusek
15-03-2014, 02:17
no tez tak sadze, ale to wyglada tak jakby z tamtego miejsca skora schodzila, tak jakby sie wałkowala. na zdjeciu tego jednak nie widac

Shalafi
15-03-2014, 02:21
moze plesn????

Dawidptasznik
15-03-2014, 02:40
Mi sie wydaje ze to jest miejsce po wyczesanych wlosach!!!:)
POZDRO

Maniak
15-03-2014, 02:51
Jak się martwisz że to grzyb to posmaruj czymś przeciwgrzybiczym. Nie powinno to uszkodzić pająka, jednak wydaję mi się że to miejsce po wyczesanych włoskach.

Hajdi
15-03-2014, 03:48
nie smaruj niczym!!!

to jest po wyczesanych wloskach

Grażynka
15-03-2014, 04:35
"Nie powinno to uszkodzić pająka" - nie masz racji, nie powinno sie używać zadnej chemi jesli nie jest to konieczne, a wrażenie wałkującej sie skury hmmm moze wyczesane włoski które pozostały na pajaku stwarzaja takie wrażenie

kak
15-03-2014, 06:04
nie przejmuj sie tym, moje chromki tez tak maja czasem, nie wiem, czy to po wloskach, bo rzadko czeszą, ale czesto widac takie przebarwienia, tez sie balem, ze to grzybek, ale raczej nie, bo pajaki sa zdrowe i zyja, a to pojawia sie i znika.

Maniak
15-03-2014, 06:58
Tym razem to ty Grażynka nie masz racji. Poczytaj sobie na forum i w różnych FAQach jaka jest profilaktyka leczenia pleśni u pająka. Być może to i wyczesane włoski - choć u mojej chromki wyczesane włoski wyglądają zupełnie inaczej, ale jak kak mówi że jego to mają i nic im nie jest to spox.

Grażynka
15-03-2014, 07:50
ale na tym pajaku nie ma raczej żadnej pleśni ... a nawet jak by byla to stosowanie preparatów to ostateczność.... prześlij mi link gdzie jest napisane ze jak pajak ma plamke to trzeba to odrazu mascia smarować...nawet jak ma pleśń to nie smaruje sie jej odrazu...łatwiej wyleczyć pajaka obniżając wilgotność i czekajac na wylinke....

Murinusek
15-03-2014, 10:10
nie no moja chromatopelma zachowuje sie normalnie, duzo je, no wszystko OK, i naprawde nie wiem po prostu jak wygladaja takie miejsca po wyczesanych wloskach:] dlatego zrobilem fote i sie pytam, a moze Wy macie fotki odwlokow swoich chromek? chentie bym porownal

Gdanszczanka
15-03-2014, 15:04
Gdy tak patrzałam na zdjęcia chromek to prawie wszystkie mają takie coś,moja tez ma. :)

Maniak
17-03-2014, 13:14
15.3 Mojego pająka zaatakowała pleśń, jak to leczyć?
Gdy na ciele ptasznika zobaczymy biały, beżowy lub zielonkawy nalot, jest to znak, że nasz pająk zachorował na grzybicę. Jeśli ptasznik jest tuż przed wylinką, to praktycznie nie trzeba się martwić, gdyż pleśń zostanie zrzucona wraz w wylinką. Problem występuje jednak, kiedy dorosły okaz zachorował na grzybicę, a do wylinki ma jeszcze trochę czasu. Należy wtedy nie dopuścić, żeby grzyb zaatakował inne organy, i spróbować delikatnie posmarować zarażone miejsce maścią przeciwgrzybiczą.


Nie wiem ile ma ten pająk do wylinki więc przypuszczając że to pleśń poleciłem to co wyczytałem w FAQ.


Moja chromka takiego czegoś nie ma tak więc mogłem przypuszczać że to pleśń bo na fotce wygląda jak biały nalot.

Murinusek
18-03-2014, 05:27
dzis obejrzalem to uwaznie...i to wyglada tak jakby mial złuszczona w tym miejscu skore, probowalem delikatnie pedzelkiem to strzachnac i nie schodzi

42d3e78f26a4b20d412==