PDA

Zobacz pełną wersję : Skakun...



Black Flame
15-03-2014, 11:02
Dzisiaj byłem na działce. 2 tyg. temu widziałem tam skakuna. Cały miał rdzawy kolor (co to za gatunek?) A dzisiaj wziąłem swoje pudełko po posypce (chyba pudełko na sałatki. Takie prostokądne, przezroczyste plastikowe) i udałem się na łowy. Szukałem skakunów. Na początku znalazłem innego pająka. Sylwetką trochę skakuna przypominał ale nie miał tych wieelkich oczu i nie skakał. Był zielony z brązowym paskiem. Z boku miał żółtawe kropki, na szczękoczułkach miał coś a'la pik (taki okrągły trójkąt :P) Nogi miał brązowe. Kiedy chciałem dać mu mrówkę zauważyłem skaczącego pająka. Pomyślałem "SKAKUN!" Złapałem go. Z początku był trochę zestresowany ale wrzuciłem mu kawałek kory i siedział pod nim kupę czasu. Wcześniej próbowałem dać mu mrówkę ale nie jadł jej. Jest cały ciemny. Ma kilka odcieni szarości (wszystkie ciemne) a na odwłoku jest brązowy z dwoma ciemnymi paskami po bokach. Niestety nie znalazłem fotki :( Czym go karmić? Muszę go przenieść do czegoś większego? (jak tak to w czym trzymać) I co to za gatunek?

Dziękuję za odp.

OlekL
15-03-2014, 11:05
O , widzę że ktoś z mojego miasta i to jeszcze w moim wieku :) A karmić tego pajączka możesz muszkami, innymi pajączkami, wylęgiem świerszczy ... Przenosić do większego nie musisz

kak
15-03-2014, 11:25
może to jakiś kwietnik?
one maja kropki na odwloku.
http://images.google.pl/images?q=kwietnik+paj%B1k&ie=ISO-8859-2&hl=pl

Black Flame
15-03-2014, 11:30
Nie. Na 100% to nie kwietnik. To jakiś ziemny, leśny skakun. Już się ma dobrze. Nie jest zestresowany i jest aktywny xD A fajnie si zachowuje jak spadnie. Spada zawsze na nóżki. Potem patrzy do góry skąd zleciał i idzie dalej xD

ketnip
16-03-2014, 01:02
może tygrzyk? jakiś

Black Flame
16-03-2014, 01:49
Nie udało mi się znaleźć jeszcze fotki tego gat. Ciężko wyszukiwać fotki skakunów :P

angelo
22-03-2014, 02:11
poszukaj na tej stronie napewno znajdziesz rozwiazanie :D http://www.araneae.unibe.ch/

42d3e78f26a4b20d412==