PDA

Zobacz pełną wersję : smithi....



Norek
16-03-2014, 01:12
witam
mam pytanie, bo z mojej nieuwagi dałem 3 dni po przejściu z nimfy na L1 pinke smithiemu. nie wykluczam czy nie połamał sobie kłów jadowych. czy ewentualnie mógłby przejść z L1 na L2 bez jedzenia(nie je jużchyba tydzień)??? wiem, wiem daje mu podziurkowane jedzonko. ale taka ciekawość dla mnie. chociarz czy może to być spowodowane tym że kawałek wylinki został mu na odwłoku? prosze o pomoc.
____________________________________
pozdrawiam Norek

Black Flame
16-03-2014, 01:45
Może tak może nie...

Jeśli kawałek wylinki nie odczepił się to zwiększ wilgotność (ale nie przesadź) jeśli to nie pomoże (a przyda dię cieprliwość) to moźesz spróbować delikatnie skropić to miejsce wodą. Nie słyszałem, żeby ptasznik nie chciał jeść bo ma na sobie kawałek wylinki :P Dawaj mu podziurkowane jedzonko aż nie przejdzie kolejnej wylinki. Potem odczekaj (ale nie tylko 3 dni :P) i spróbuj podać mu pinkę. Jak nie zje to dziurkuj dalej. Bo wkońcu nie jesteś pewien czy połamał ząbki czy nie. Nie wiem czy to od wieku zależne ale kły się regenerują chyba w 2 wyl.

Dawidptasznik
16-03-2014, 05:11
Moj maly kedziorek tez ma kawalek wylinki na odwloku i zyje i je daje mu jedna trzecia mocznika mlynarka i radzi sobie doskonale- sprubuj tez maczniakiem!!!
POZDRO

Norek
17-03-2014, 12:26
tak w sumie nic z tych rzeczy co chciałem sie nie dowiedziałem.... ale dzięki jeszcze żyje:)
________________________________________
pozdrawiam Norek

Maniak
18-03-2014, 06:40
Teoretycznie może przejść z L1 na L2 bez jedzenia, ale też bez przyrostów. Gdzieś na tym forum czytałem jak komuś pająk przeszedł bez wyżerki wylinkę. Nie pamiętam tylko po której L był.

Norek
18-03-2014, 10:34
oka o to mi chodziło, ale w sumie jest już wszystko wporządku (można tak powiedzieć) wcieła coś z podziurkowanej pinki, dupcia jej urosła:) powinna przeżyć, ale dzięki Maniak za tą informacje:) Bóg zapłać dobry człowieku:)
______________________________
pozdrawiam Norek

42d3e78f26a4b20d412==