PDA

Zobacz pełną wersję : vagans agresywny?? :/



leopard
16-03-2014, 06:19
witam
w opisie gatunku pisze ze vagans jest agresywny i wogle ze trzeba karmic penseta o dlugosci ok 25 cm :P a ja mam vagansa l5 a kumpel l7 i normalnie bierzemy je na rece i spox tylko czasami sie lekko wyczesza, wiec niewiem czy na stronce jest jakis blad czy my mamy takie lagodne pajaczki?
pzdr

Stein
16-03-2014, 06:23
hhmmm... nie mam pojęcia gdzies dorwał taki opis ale co do tego że bierzecie je na ręce to czysty idiotyzm żadnego pająka nie powinno sie brać na ręce chyba że młodego wrazie konieczności.Pajaki to nie zabawki tylko zwierzaki do oglądania przez szybke nie można o tym zapominać

tomi18
16-03-2014, 06:36
Pająki jaszczurki i inne terrarystyczne stworki są pupilkami przez szybke (no chyba że lubią jak są głaskane lecz pajaki nie są takimi pupilkami :/) nie należy ihc w ten sposób drażnić i stresować (a poźniej się dziwicie dlaczego jakąki wam uciekają i zakopuja się w norkach) :p


<center><font color="blue">"Są ludzie i parapety nie moja wina że wyrósł na klamke"</ font></ center>

tomi18
16-03-2014, 06:37
* sorki za literówki :)

Dawidptasznik
16-03-2014, 07:34
sorry ze sie wtrace ale chlopak przez sformolowanie ze bieze na rece chcial wyrazic ze pajak nie raguje- nie kasa i nie wyczesuje wlosow(nie jest agresywny) wiec nie robcie mu wykladu o braniu na rece bo to bylo juz tyle razy na forum !!!:)
A wracajac do tematu to nie kazdy pajak zachowuje sie jak jest napisane w opisie,
sa wyjatki np. wasze pajaczki.
Ja mam np. kedziora ktory jak nie jest osowialy, to jest agresywny wkaladajc pedzel do terrarium kasa go i wyczesuje wlosy !!!
Wiec to zalezy od pajaka jaki ma charakter!!!
POZDRO

leopard
16-03-2014, 09:49
dzieki Dawid, a co do reszty to nie bulwersujcie sie tak, dla przyzwyczajonego pajaczka branie na reke nie jest stresem, i uwaza to za cos normalnego
pzdr

Louis Cypherr
16-03-2014, 10:27
Em? Przyzwyczajonego? A może oswojonego? :|

garo
16-03-2014, 11:02
To poprostu zalezy od indywidualnego uosobienia pajaka !!!

Ja mam smithi i geniculate i a bardzo agresywne i rzucaja sie strasznie a podaja ze sa lagodne i mozna brac je na rece, mam tez albopilosum co sie rzuca na wszystko a druga samica juz dorosla jest lagodna i powolna.



Nie ma na to regoly a w opisach podaja tak bo wiekszosc przypadkow jest taka ze sa agresywne.




pozdrawiam garo

Black Flame
16-03-2014, 12:30
Czyli te agresywne są jeszcze młode?

Stein
17-03-2014, 09:07
hmm... ok ci co mówią że maja łagodne osobniki i można je brać na ręce bez obawy ,to mam nadzieje że sie nie przejdziecie na tym , pająkowi moze sie zmienic charakterek o 180 stopni bez wiekszego powodu . pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==