PDA

Zobacz pełną wersję : Skakun niejadek :(



Black Flame
16-03-2014, 07:01
Mój wczoraj złapany skakun lolek nic nie chce jeść. Wczoraj dałem mu mrówkę. Nie zjadł. Dałem mu samo mięso - nie zjadł. Dałe mu muszkę (podobną do pszczoły) - nawet jej nie tknął. Jutro kupię pinki (o ile wędkarski będzie otwarty) i zobaczymy czy zje... Czy to normalne? Czym go mogę karmić?

Tomek_Nie
16-03-2014, 07:08
sproboj mu podac jakas muszke mała . lolek :D ladne imie :)

Atrax
16-03-2014, 07:12
I raczej nie karm mrowkami.

Black Flame
16-03-2014, 07:15
Nom ładne. Mama wymyśliła mu takie imię :D A ponoć nie lubi pająków ;) Mam jeszcze 1 problem. Cały czas Lolek chodzi z prawym przednim odnóżem do przodu tzn. Ma je uniesione cały czas :/ Co z nim?

Louis Cypherr
16-03-2014, 08:36
W czym go trzymasz? Skakun powinien mieć wg mnie dużo większe pudełko, niż odpowiadający mu rozmiarami ptasior, żeby miał miejsce do polowania. Włóż do środka jakąś gałązkę, żeby miał jak planować ataki. :)
Daj mu owocówkę, a nie pinki. :)
Mrówkami to krzywdę mu prędzej zrobisz. :/
Kiedyś też znalazłem skakuna i miał identyczny objaw z nogą. Myślałem, że cosik mu się stało, ale może ten tym tak ma? :| Może wyprostowana noga przejmuje zmysł dotyku, gdy się zrobi ciemno. A może po prostu Twój i mój miał jakiś problem z nogą. ;) Trudno mi powiedzieć.

Black Flame
16-03-2014, 09:53
W czym go trzymasz?
Pudełko plastikowe po posypce. Przezroczyste, prostokątne. 11cm długości 8 szerokości i tylko 3,5 wysokości :/ Na co zmienić pudełko? Może do słoja go?

Włóż do środka jakąś gałązkę, żeby miał jak planować ataki. :)
Mało miejsca :P

Daj mu owocówkę, a nie pinki. :)
Jak ja je złapię? Przecież są małe jak nie wiem :P

Louis Cypherr
16-03-2014, 10:18
Fiu fiu, toż to prawie pudełko od zapałek. :/
Co najmniej duży słoik, a najlepiej polecam pudełko o wymiarach mniej więcej 20x20x20 cm. Skakuny do polowania wykorzystują wzrok, więc nie będzie problemu, że ni zlokalizuje ofiary. Poza tym musi mieć dość miejsca, żeby skoczyć (a udane skoki zdarzają im się z odległości 10 cm, co przy ich rozmiarach jest nie lada osiągnięciem :) ).

Złapanie owocówki nie jest żadnym problemem. Kładziesz gdzieś nadgryzione jabłko i po jakimś czasie same się zlecą. Później wystarcy je tylko czymś przykryć i wszystko. :)

garo
16-03-2014, 11:03
Mysle ze tak bo moze jest juz najedzony !!!

Ale na pewno jak mu dasz pinke to nia nie pogardzi ale sprobuj mu ja podaz np za tydzien a nie tak odrazu.



Pozdrawiam garo

Black Flame
16-03-2014, 11:37
Bestia właśnie przeniosła się do słoika. Ma tam ziemię i parę kamyczków. Jutro dam mu gałęzie. Będę mu hodował owocówki ;)

Black Flame
16-03-2014, 12:29
Kurde! O co mu chodzi?! Duszno mu czy jak? Lolek cały czas siedzi przy zakrętce ze słoja (a nie mały ten słój! [30cm wys. 15cm szer.]) Na dole ma wszystko. Co mu?

M.I.R.A.S.
16-03-2014, 12:34
A ja chyba wiem czemu nie chciał jeść..


Samo mięso- skakun aktywnie poluje, więc nie zje
mówka- niebezpieczna i twarda , więc nie zje
muszka podobna do pszczoły- nie zjadł bo jest podobna do pszczoły ,która jest niebezpieczna (skakuny maja dobry wzrok)

pinka-za wielka i za ciężka ,troche parówkowata:P


Ja proponuje komary, owocówki,wylęg świerszcza jeżeli masz dostęp.

Black Flame
16-03-2014, 13:11
On chyba wszystko olewa. Jutro nałapię owocówek a teraz ma w słoju dużego, zielonego, skrzydlatego robala i... Ma go w odwłoku :P

_RoMaN_
16-03-2014, 13:37
mam pytanie zkąd wziąć skakuna bu chetnie bym takiego hodował, widziałem je w telewizji ale zkąd je wziąsc??

Black Flame
16-03-2014, 14:42
Poszukaj sobie na balkonie :P Parę osób z tego forum ma "skakuna z balkonu" ja swojego w lesie znalazłem na swojej działce w Świętokrzyskim :P

Predator
17-03-2014, 13:11
Szukaj na nasłonecznionych i rozgrzanych płaskich pionowych powierzchniach, jak np. zewnętrzna ściana domu (u nas na blokach ich pełno jest)

Łysy
17-03-2014, 14:24
jakie wymiary osisagaja te skakuny? co w nich fajnego jak one takie...hhmmm...zwykłe:P moze sie myle...odpowiedzcie mi:]POZDR!!

Black Flame
18-03-2014, 00:36
jakie wymiary osisagaja te skakuny?

Około 5mm

co w nich fajnego jak one takie...hhmmm...zwykłe:P

Zwykłe nie zwykłe
- skakuny nie budują sieci
-skakuny napadają ofiary skacząc (wtedy używają sieci jaki lin zabezpieczających)
-skakuny polegają głównie na wzroku
-występują w Polsce przez co nie wymagają nie wiem jakich warunków
-są śliczne (:8{
-i może trochę śmieszne :)


...sie mylisz. Nie są takie "zwykłe"

Predator
01-04-2014, 10:35
Nie ma "zwykłych" zwierząt, każde jest niezwykłe, tylko nie dla wszystkich :)

42d3e78f26a4b20d412==