PDA

Zobacz pełną wersję : Poczatki hodowli rosei.



bartek fun
17-03-2014, 03:56
Witam wszystkich.
Kupiłem Grammostola Rosea Cala po 1 wylince.
Kupiłem bo od dawna fascynuja mnie pajaki.
Nie wiem jednak wiele o ich hodowli, anie chciałbym, żeby zwierzak się męczył.
Na początek mam kilka pytań (później pewnie będzie ich więcej), o odpowiedż proszę wszystkich bardziej doświadczonych ode mnie (czyli praktycznie każdego :)

1. Co ile pajączek ma wylinki i jak szybko rośnie.
2. Co dawać mu do jedzenia (mam na myśli najlepszy pokarm w różnych stadiach życia)
3. Jaka jest maksymalna bezpieczna dla niego temperatura (nie zależy mi na rozmnażaniu,jedynie na jego stanie zdrowia)
4. Czy ten gatunek "fajnie" poluje czy jest nudny.
5. Jakakolwiek rada od posiadaczy tego gatunku.

marq35
17-03-2014, 04:02
1. Roznie jest z tymi wylinkami i ma je bardzo zadko, wolno rosnie
2. Do jedzenia: pinki, maczniki, muszki octowki itp byle nie bylo wieksze od niego
3. Te pajaki mozesz hodowac w zakresie 20-30*C jak dobrze pamietam jnajlepiej tak 25*C
4. Wiesz tego nie wiem moja Rosea ma 2L i siedzie zakopana:P i troszke malo je
5. Latwy w hodowli;))

murinus
17-03-2014, 04:11
wiesz popelniles blad jak zaczynasz to powinienes se sprwic pajaczka jak kedziorka bo tego co masz to duzo problemow wolno rosanie a i okresowe nawet dlogotrwale glodlowki ma

bartek fun
17-03-2014, 04:13
tak właśnie myślę....
ale tak to jest jak najpierw się kupuje a potem zaczyna interesować tematem...moja wina

Atrax
17-03-2014, 04:33
E tam. Wlasnie, ze dobrze zrobiles, kupujac tego pajaka.
Sluchaj, poczytaj sobie FAQ http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php
Nie bede kasowal Twojego posta ze wzgledu na to, ze jestes nowy, ale jak poczytasz, to na pewno wiele rzeczy Ci sie wyjasni :]
Przeczytaj jeszcze opis gatunku.
A i jeszcze jedna upierdliwosc z mojej strony: nazywaj pytania, tak, zeby odzwierciedlaly one tresc posta. Wszystkim bedzie latwiej ;]

A co do pytan:

1. Na poczatku czesto. Co miesiac...co 2 miesiace. Pozniej coraz wolniej, az moze dojsc do tego, ze bedzie linial co rok/2 lata. Pajaczek rosnie powolutku.
2. O tym bylo walkowane tysiace razy, ale powtorze sie (ostatni raz ;) - na poczatek pinki/ larwy macznika mlynarka, muchy. Pozniej mozna dawac karaczany i swierszcze. A podrosnietym okazom oseska mysiego.
3. Nie zauwazylem, aby ten pajak kochal specjalnie wielkie temperatury. Z 22-25 starczy. W nocy warto, aby temp nie byla za wysoka... ps. ten gatunek wyjatkowo nie lubi wysokiej wilgotnosci.
4. Hmm... generalnie skoro kupiles pajaka, to powinienes byc raczej przygotowany, ze zwierze nie bedzie szalalo jak chomik, bo te zwierzatka raczej sa oszczedne w energii. Aczkolwiek Grammostole slyna raczej z tego, ze sa ciekawskie. Duzo chodza po terrarium.
5. Koniecznie przeczytaj FAQ i opis gatunku. Mysle, ze jak zapewnisz podstawowe warunki, to nie powinienes miec z nim najmniejszych problemow.

Ps. przygotuj sie na CHOLERNIE dlugie glodowki tego pajaka ;] "Ten typ tak ma".

bartek fun
17-03-2014, 04:40
wielkie dzieki
odnosnie" A i jeszcze jedna upierdliwosc z mojej strony: nazywaj pytania, tak, zeby odzwierciedlaly one tresc posta. Wszystkim bedzie latwiej ;]" - bede pamietal

tw182
17-03-2014, 04:57
moja rosea lnieje srednio co 3 miesiace, pajak jest ciekawy w obserwacji duzo chodzi po terra. moja ma duzy apetyt nie ma problemow z jedzeniem, mogę Ci jeszcze powiedziec ze kolory pojawiaja sie okolo 7-8 wylinki. dokup sobie albopilosum- bedziesz mial pocieche z czestych wylinek ;]

cyclosternum
17-03-2014, 05:40
hehe ja miałem rose przez rok *(l3) i ani razu u mnie nie wyliniała

Darkan
18-03-2014, 14:24
nie można powiedzieć że pająk jest nudny to na początek.. chyba lepiej mieć.. pajączka któtóry niejest agresywny i siedzi sobie w terra żyjąc z dnia na dzień.. (na początek takiego) niżtakiego co ci ziwieje albo udziabie że skączysz na ojomie..

Jak szybko rożnie.. hehe tak szybko jak mu sie zechce.. przy dobrym karmieniu i odp temp. na początku szybko mniej więcej wylinka na miech 2 później coraz wolniej..(i tak wszystko zależy od niego więc ten miech to też przybliżenie)
Co do odrzywiania zajżyj do opisów gatunków na terraruim.com.pl
Ja trzymam moje Dorosłe w temp. 25C na noc troszke zmniejszam o 2C i tyle..
I Pamietakll lepiej żeby miała Wilgotno (mokro) to wyparuje.. niż żeby sie wysuszyła... ale że to jeszcze maluch to zaopatrz sie w strzykawke.. i spraw jedynie by było wilgotno.. :)
a jedzonko dla takiego maluch... (na Allegro ktośsprzedawał "MINI MĄCZNIAKI" takie małe badzewie podobne do mączniaka tylko że mikrusie idealne dla małych pajączków i skorpów tu masz GG do nich GG:7700860
no i Trzeba DUŻO miłości.. hehe

Pozdro

dr1zzt
19-03-2014, 05:48
Zamiast rosei polecilbym Ci G. aureostriate - jak napisala Awikularia - rosnie troche szybciej niz inne grammostole, i jest spokojniejsza niz rosea. No i ladniejsza :D ale to juz subiektywna opinia.

42d3e78f26a4b20d412==