PDA

Zobacz pełną wersję : chromatopelma czy g.aureostriata?



pioras
20-03-2014, 08:48
Jakiego wybrac? Opis znam, interesuja mnie zwlaszcza opinie tych, ktorzy mieli obydwa gatunki i moga porownac ich zachowania. Dopiero niedawno rozpoczalem przygode z pajakami wiec nie mam jeszcze wielkiego doswiadczenia.
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

KoReXoN
20-03-2014, 09:16
Aureostriata nie jest tak pięknie ubarwiona jak chromka. Ale moim zdaniem ta grammostola ma ciekawszą budowę. Jej anatomja jest bardziej atrakcyjna(grube mięśiste odnóża). Jest dosyć włochata i łagodna w przeciwieństwie do chromki która potrafi być agresywna, a jej nogi to patyki. Acha, jeszcze dodam, że jeżeli komuś zależy na dużej ilości pajęczyny to powinien wybrać chromkę.

Chromatopelmy osobiście nie miałem. Ale mój kolega miał. Ja bym brał G>A

Norek
20-03-2014, 09:38
chroma jest spoko. robi dużo pajęczyny, dość szybko rośnie(ma spory przyrost), moja chroma L4 ma ponad 2cm ciała i ok 4cm z odnurzami, jest bardzo atrakcyjnie ubarwiona, nie zgodze się że jest agresywna - no może wtedy jak ją powkurzasz, nie jest aż tak szybka(gdy trzeba potrafi przyśpieszyć :D ale głównie w ataku), jak wziołem ją na ręke nawet się nie czesała, robi zawaliste konstrukcje - gniazda. z Grommastolami nie miałem do czynienia ale wolniutko rosną i są mało ruchliwe - w porównaniu do chromy:D, wydaje mi się że mają mniejszy apetyt - gromastole. jedyną wadą chromek jest to że mają chude nóżki:) no i to czesanie.
Ale są zawaliste, mi to nie przeszkadza - ja tam wole Chromatoplemy

kak
20-03-2014, 10:19
oba z tych pajakow sa fajne, ale mysle, ze chromka przyniesie ci wiecej atrakcji.

KoReXoN
20-03-2014, 22:59
No tak. Napewno chromka L4 nie jest agresywna. A jeśli chodzi o apetyt i wzrost statystycznie napewno chromka wygrywa. Ale moja grammostola potrafiła w ciągu tygodnia zjeść 5 świerszczy. Acha dodam, że mam ją od lutego 2004. Jak ją kupiłem była świerzo po 3 wylince. Teraz jest po 9. Dosyć szybko nie?

Awikularia
21-03-2014, 02:56
Mam oba gatunki. I oba sa rownie ciekawe. G. aureostriata rosnie dosc szybko, jak na rodzaj Grammostola. Ch. cyaneopubescens bywaja agresywne, ale nieczesto. Czesciej wyczesuja kłaczki z odwloka. Na pewno Chromatopelma jest bardziej kolorowa, ale G. aureostriata tez nie jest taka ostatnia. Musisz sobie zrobic wyliczanke, ja tam bym sobie sprawila oba pajaki ;).

Chriss
21-03-2014, 03:09
Witam

Ja posiadam 3 chromki i 2 z nich sa agresywne. Potrafia sie rzucac nawet na wode gdy im wlewam do terra/pudelek. Jedna jest nieagresywna, kiedys gdy wyciagalem resztki wierszcza zaplatane w siec troche sie wqrzyla i chciala [nie zrobila tegop] wyczesac wloski.
Co do grammostol mam jedynie 2 rosee, fajne pajaczki, anatomia grammostol jest zdecydowanie atrakcyjniejsza niz Chromatopelm.

Nie wiem od ktorej wyliny chcesz zaczac, jak od malego l1-l2 to bierz chrome, jak od wieszego l5-l6 bierz grammostole.

Pozdrawiam

pioras
21-03-2014, 03:24
Mam zamiar zakupic cos ok L5 i chyba zdecyduje sie na aureostriate. Mam juz g.cala i jestem z niej zadowolony. Jest aktywna, moze nie rzuca sie na jedzenie ale po wylince wcina nie najgorzej a przy moim uczuleniu na jad osy nie chce ryzykowac

Norek
21-03-2014, 03:58
e tam, że na na wode sie rzóca - nie strasz piorasa:) chroma w jeden dzień jest spokojna na drugi troche agresywna... mnie jeszcze nigdy nie uwaliła. czesała się tylko w tedy jak ją do tego zmusiłem:) ogólnie polecam ci chrome:) ale zrobisz i tak jak zechcesz....
________________________________
pozdrawiam Norek

docxp
22-03-2014, 06:29
Moja chromka jest tak spokojna, że mogę jej do pojemnika wsadzić palca i pogłaskać po odwłoku. Oczywiście nie polecam tej metody nikomu wobec żadnego pająka.

42d3e78f26a4b20d412==