PDA

Zobacz pełną wersję : rozroznienie ptasznikow



fefu
21-03-2014, 04:35
witam. jestem poczatkujacym, wiec mam problemy z rozroznieniem ptasznikow. kupilem 2 ptaszniki: B.vagans L4 oraz B.albopilosum L3 . i przyszly mi dzisiaj lecz nie wiem ktory to ktory. ale chyba ten wiekszy to B.albopilosum, czy to mozliwe. pomocy !!!

Atrax
21-03-2014, 04:38
Pokaz zdjecia, to bedzie mozna cos wiecej powiedziec.

Foxtrott
21-03-2014, 04:46
poczekaj z 2 wylinki to powinno się wyjaśnić, teraz ta wiedza i tak nie jest Ci potrzebna do niczego;)
rozsądnie byłoby takze spytać sprzedawcę...

garo
21-03-2014, 07:24
Jak sa L4 to nie powinno byc problemu wogolen awet jak ktos sie zna to rozruzni pajak po L1.


Ale powiem tak vagans jest caly czarny z czerwonymi wloskami na odwloku, a albopilosum brazowa i bardzo wlochata i wloski sa takie wpadajace w pomarancz monza nawet mowic ze pomaranczowe, a wiec powinienes rozruznic juz bo na odwloku widac juz na pewno kolor wloskow !!


pozdrawiam garo :)

SDY
21-03-2014, 09:28
No wszystko ladnie opisales tylko zapomniales o jednym: koloystyka charakterystyczna dla gatunku zaczyna sie pojawiac najczesciej po 5 linieniu. Takze u takich amluchow moze byc niemozliwe okreslenie ktory to vagans, a ktory albopilos... Jak ma L3 i L4 to pewno wygladaja tak samo: jak dwie mrowki:P

Pulek
21-03-2014, 14:26
hehe Garo chciał sie wykazać wiedzą ....lecz mu sie to nie udało :P ale miał dobre checi..
tak jak pisał SDY wątpie rozróżnienie tak małych pajaków . L 5 to jest optymalne stadium określania garunku. Mniejsze brachypelmy niestety wszystkie identycznie wyglądają.

ZoKoL
22-03-2014, 23:24
O ile dobrze pamiętam, mój maluszek vagans był cały różowy z czarną plamką na odwłoku, młodego albopilosum niemiałem, ale tak jak napisali moi poprzednicy napewno będzie taki sam :]

42d3e78f26a4b20d412==