PDA

Zobacz pełną wersję : L1 Kedzior Wylinka :(



Neki
22-03-2014, 00:36
Przeszedl wylinke ale zostal karapaks i gora na odwloku nie zeszka ?? i co teraz zrobic jak ja sciagnos u takiego malenstwa ?? pomozecie ?? slyszalem zeby podniesc wilgotnosc to podnioslem juz ale co dalej ??

morda
22-03-2014, 00:57
Spróbuj leciutko i bardzo delikatnie to ściągnąć.

sskin
22-03-2014, 01:09
na razie nic nie rób... zwiększ na max wilgotność [żeby nie było kałuży] i poczekaj może sobie sam poradzi... wieczorem lub jutro możesz bardzo delikatnie spróbować to sciągnąc.. miałem podobnnie ale u troszke większego i poradził sobie sam... :)

Czarna Mamba
22-03-2014, 02:37
Kilka dni temu moja nimfa Kędziorka przeszła wylinkę. Niestety wyilnka nie zeszła w całości. Utknęły 2 prawe odnóża i część odwłoka. Zwiększyłam wilgotność w pudełku i podniosłam temperaturkę, a jak to nic nie dało na miejsce, w którym wylinka była przyczepiona nakropiłam trochę wody. Niestety to też nie pomogło. Skończyło się amputacją tych 2 łapek i ściągnięciu części wylinki z odwłoka. Kędziorek czuje się raczej ok:) Teraz mam nadzieję, że z następnym linieniem zejdzie mu pozostałość oskórka i wszystko wróci do normy:)

Jimbo
22-03-2014, 02:42
Mojej boehmei też ostatnio został kawałek karapaksu po wylince. Nic nie robiłem i po jakimś czasie się tego pozbyła. Pająk sobie poradzi, nie ma sensu ingerować bo możesz tylko sprawę pogorszyć.

Norek
22-03-2014, 03:06
mi zostało smithiemu L1 kawałeczek odwłoku. za szybko nie można odklejać tego, bo można tylko sprawe pogorszyć (zrobić dziure w odwłoku itp.) ja smithiemu codziennie ładuje kropelke wody na ten odwłok. (miał 2 kawałki przyklejone) dzięlki temu 1 kawałek mu odpadł. to kwestia czasu. gdy mu nie odpadnie to przy wylince powinno z nową skórą mu odpaść...
____________________________
pozdrawiam Norek

Czarna Mamba
22-03-2014, 03:14
Ja też teraz codziennie pryskam kroplę na odwłok Kędziorka ale resztka wylinki nadal się trzyma:(. No cóż, czas pokaże...

Harciarz
27-03-2014, 03:27
a mój Kędziorek , dokladnie nie wiem albo L2 albo L3 nie chce jesc, nie wylikuje, powoli zaczynam sie martwic, wilgotnosc ma ok temp też, może mu coś innego do jedzenia dac, nie chce jeść wylęgu świerszczy i mączniaków też nie chce, mam go zaledwie półtora tygodnia

42d3e78f26a4b20d412==