PDA

Zobacz pełną wersję : ILe to jeszcze potrwa?!



PanPawian
22-03-2014, 10:26
Mój kędzior nie che jeść.... a tak poważnie mówiąc, to sprawa wygląda mniej więcej tak:
Mam sporego kędziora - trochę ponad 5 cm "bez nóg" - który poprzednie wylinki przechodził, jak w zegarku - równo co miesiąć. Jednak od ostatniej wylinki mijają już 2 miesiące i ciągle nic. Właściwie widać, że pająk się do linienia przygotowuje - wyściela sobie legowisko siecią, od czasu do czasu "prewencyjnie" wyczesuje włoski i od ok. 3 tygodni pości - a zatem wylinka powinna się zacząć lada moment. Problem w tym, że się nie zaczyna.... Wilgotność ma dużą (woda się wykrapla na ściankach), temperaturę też odpowiednią (26 w dzień, 22 w nocy), więc nie sądzę, żeby coś było nie tak. No niemniej jednak, trochę się niecierpliwię. Stąd też moje pytanie -
Ile najkrócej i najdłuzej czekaliście na wylinkę?

Maniak
22-03-2014, 10:31
TWÓJ PAJĄK UMIERA!!!



A tak na serio - wraz z jego wiekiem czas między wylinkami się wydłuża. Ja na moje brachypelmy musiałem nawet i 3 miechy czekać. Nie bój żaby - nic mu nie będzie.

PS.: Sprawa nie jest poważna.

Krzyżak
22-03-2014, 10:35
Gdybyś hodował rosea byś wiedział co to cierpliwość 3 mięchy to trwają wylinki za młodu.

PanPawian
22-03-2014, 10:41
Maniak napisał(a):
> TWÓJ PAJĄK UMIERA!!!
- Filozoficznie rzecz ujmując masz w zupełności rację ;)

> A tak na serio - wraz z jego wiekiem czas między wylinkami się
> wydłuża. Ja na moje brachypelmy musiałem nawet i 3 miechy czekać.
- 3 miesiące? To chyba tylko o dorosłych mówisz. Jaką miały temperaturę?

> Nie bój żaby - nic mu nie będzie.
- tak też myślę, ale nakarmiłbym go już ;) dobrze, że mam jeszcze małego javanensisa, aż miło patrzeć, jak poluje.

> PS.: Sprawa nie jest poważna.
- tak też przypuszczam, ale musiałbyś mnie widzieć, jak czekałem na jego pierwszą wylinkę :)

Atrax
22-03-2014, 10:49
Czesc :]
Zasada jest ogolnie taka (przynajmniej moja ;]), ze jesli nie jestes pewien, czy pajaczek bedzie przechodzil wylinke, to karm go powiedzmy co 3 dni i sprawdzaj, czy je. Jezeli je, to super, jezeli nie je, to nie ma najmniejszego problemu :]

Jeszcze jeden apel do hodowcow: nie przejmujcie sie pajeczymi glodowkami, chocby niewiadomo jak dlugie one byly ;]

swatkostek
22-03-2014, 12:07
stary wyluzuj, mój smithi nie je już nie wiem ile a jak dzisiaj mu świerszcza puściłem to wyczesał na niego włoski. Też niby sie przygotowuje do tej wilinki i troche czekam az ja przejdzie.

tw182
22-03-2014, 13:09
mojej angustum z 10 na 11 zajęło 9-10 miesiecy.

Norek
22-03-2014, 14:00
reoche cierpliwości.....
_________________________________
pozdrawiam Norek

popekjr
22-03-2014, 15:10
no wasnie, nie przejmuj sie tym okresem 2 m-cy, moja emilka nie jadla ok. pol roku zanim przeszla wyl. tak to ju jest!!! jesli nakarmisz pajaka do syta to nie bedzie jadl przez kilka m-cy az do wyl.

smithimen
23-03-2014, 00:25
Ja na smithaska czekam juz 4 miesiace, odwlok ma tlusty nic nie je ale to 4 miechy!!

PanPawian
23-03-2014, 02:56
No, wygląda na to, że z tym postem nie mogłem lepiej trafić. Mój kędzior (a właściwie kędziorzyca) wczoraj przeszła linienie. Trwało to od 23 z hakiem do 4 nad ranem. Teraz jest DUUUŻŻŻAAA, czyści się i odpoczywa. Za tydzień zaczynam karmienie.

42d3e78f26a4b20d412==