PDA

Zobacz pełną wersję : Jakaś plamka na spodzie odwłoka - identyfikacja



blo
23-03-2014, 09:23
Witam
Jeden z moich pająków na spodniej stronie odwłoka ma jakąs dziwną plamkę (ok 1,5 mm).
Na początku była biała teraz zrobiła sie brązowa (na zdjęciu jest biała ale to dlatego ze światło odbiło sie od tego miejsca).
Co to jest waszym zdaniem, jakieś otarcie, zarośnięta ranka, pleśń czy jakiś inny syf?
Pająka mam od 12 dni i przez ten czas raczej się to nie powiększylo tylko zmieniło kolor o czym pisałem wyżej.

czekam na odpowiedzi.

Mazzi
23-03-2014, 09:26
Jak dla mnie wyglada to na otarcie, ale nie jestem pewien. Zaczekaj na wypowiedzi "znawcow tematu"

blo
23-03-2014, 12:42
Do SDY
No ma to na środku odwłoka bardziej pod prawą płucotchawką.
Ale skoro uważacie ze to nic takiego to cieszę się.
Dzięki.

PrzemekB
23-03-2014, 13:29
Nic nie powinnos się stać,pająk mogł otrzeć sobie grześ odwłok i stracic miejscowo troszke owłosienia,daj znac po wylince.Ekspertem nie jestem ale mi wydaje sie ze to zwykle obtarcie.pozdrawiam

blo
23-03-2014, 15:10
U mnie raczej wylinki juz mieć nie będzie bo jest na sprzedaż, a ostatnią miała według poprzedniego właściciela trochę ponad miesiąc temu.
Chciałem się tylko dowiedzieć czy to jakaś błachostka czy też nie, żeby ktoś później pretensji nie miał, że wciskam chore zwierzęta.

blo
24-03-2014, 05:59
samo życie ale tamat jest o czymś innym ;p

mnie aż tak te błędy nie przeszkadzają, byle odpowiadano mi z sensem i na temat.

pozdrawiam.

Louis Cypherr
24-03-2014, 15:36
Tak jak koledzy powiedzieli - najprawdopodobniej nie ma w tym miejscu włosków i prześwituje oskórek.
Ciemnienie może być spowodowane np. zbliżającą się wylinką.

42d3e78f26a4b20d412==