PDA

Zobacz pełną wersję : kilka pytan o skorpiony oraz skolopendre



Jampel
23-03-2014, 15:48
no wiec tak:

-jesli ktos zna jakas stronke lub posiada dobre informacje (warunki, jad, terrarium itp) dotyczace skorpiona Lyocheles nigripes oraz skolopendry Scolopendra subspinipes mutilans to bardzo prosze o info bo nigdzie niemoge nic konkretnego znalezc

-pytanie druige moze glupie ale gdzies kiedys slyszalem ze mlode (L1, L2) Pandinusy imperatory czesto umieraja. Czy to prawda czy nie i jak jest naprawde i jesli to prawda to czy da sie temu jakos zapobiec czy tak juz poprostu maja?

Z gory wielkie THX

Robson
23-03-2014, 17:10
czasami czytam arachnoboards, to goscie mowia ze pandunisy im padaja jeden za drugim, lecz nie wiem czy to jest jaka regula czy cos, i nie wiem dlaczego to sie dzieje

Jampel
24-03-2014, 10:56
nikt nic wiecej niewie.... ludzie prosze podajcie mi jakies info bo niechce brac zwierzakow w ciemno (chodzi oto ze moge im zapewnic warunki przezyciowe ale nie optymalne jezeli niebede mial jakiegos dobrego info)

SDY
24-03-2014, 15:07
Najlepiej skontaktuj sie ze sprzedawca i wybadaj w jakich warunkach on go tzryma. Albo znajdz w spisie terrarystow kogos kto hoduje te datunki i zagadaj z nim. Ja tak zrobilem ze swoim parabuthus leiosoma. Nigdzie nie bylu opisu tego skorpa, wiec sie skontaktowalem ze sprzedawca (BooYaka) i przez przypadek zgadalem sie z innym znajomym (Atrax2). Okazalo sie ze tez ma ten gatunek. Zebralem wszystkie info razem do kupy i juz czeka na malucha wymarzone terra:D

42d3e78f26a4b20d412==