PDA

Zobacz pełną wersję : Jak najlepiej dopuszczać samca do samicy?



PrzemekB
24-03-2014, 01:48
Czy przy dopuszczaniu samca do samicy najlepiej kiedy samiec zostanie włożony do terrarium samicy,gdzie ona ma swoją kryjówke i czuje się bezpiecznie(żeby może lepiej się ona czuła itd) czy może w jakimś terrarium specjalnie na tą okazje,wiekszym itd.Nie jestem doświadczony w tych sprawach dlatego pytam doświadczonych w tym temacie hodowców.Może poprostu moża dopuszczać na podłodze?.Chodzi mi o to że chciałbym się dowiedzieć którym sposobem jest najlepiej dla pająków,czy może jest to obojętne i zależy wyłącznie od wygody hodowcy?.

Mały
24-03-2014, 02:23
W naturalnym srodowisku dojrzale samce wybieraja sie na poszukiwanie samic. Ja dopuszczajac Psalmopoeus cambridgei i ostatnio Brachypelma albopilosum wpuszczalem samca do terrarium samicy...

Awikularia
24-03-2014, 04:38
Ja dopuszczalam roznie. Raz nawet w pudle styropianowym (P. cambridgei). Mam tzw. terrarium kopulacyjne - duze, plaskie, o dosc niskich sciankach. Przekladam tam samice i samce na czas kopulacji (np. B. albopilosum, A. geniculata, V. wacketi). Niektore samce wpuszczam do terrarium samicy (P. irminia, P. pulcher, H. maculata, C. fasciatum, P. rufilata). Moim zdaniem najlepsze jest chyba to ostatnie rozwiazanie. Jak Mały napisal, to samce szukaja samic. Panienkom jest raczej lepiej na ich terytorium. Niektore pajaki po przelozeniu w inne miejsce traca checi na rozmnazanie.

PrzemekB
24-03-2014, 04:40
tak myslalem ze najlepiej do samicy wlozyc samca...dziekuje za odpowiedz!

42d3e78f26a4b20d412==