PDA

Zobacz pełną wersję : B.Smithi czy Kędziorek - dla mnie



princeyo
24-03-2014, 02:19
Byłby to mój pierwszy pająk...
Zrobiłbym terra 30x30x30 w tym wlukno kokosowe wilgotne,kryjowka i miseczka z wodą + termometr z higrometrem czy jak to sie pisze :D


ps. można hodować pająki dzdzownicami własnej hodowli ? ;p

PrzemekB
24-03-2014, 02:30
A w jakim wieku chcesz kupić? Bo jak maluszka to terra Ci nie będzie potrzebne w ogóle na początku i przez kilka - kilkanaście miesięcy...a co do pająka to polecam na początek też P.cambridgei ... jest szybki ale przy zachowaniu ostrozności będzie ok,ne ma silnego jadu.Jak kupisz małego to będzie jak najbardziej ok.I tak niedługo po pierwszym pająku kupisz następnego ... wiekszośc ludzi Ci tak powie :)

princeyo
24-03-2014, 02:42
ja bym chcial jak najwolniejszego i taki który jest wlaśnie wolniejszy i spokojny ze nie jest agresywny itd.

PrzemekB
24-03-2014, 02:51
To jeśli dysponujesz gotówką kup smithi i albopilosum, i będziesz zadowolony.Jak kupisz jednego to i tak za jakiś czas kupisz następnego,każdy Ci to powie.Ale poczekaj ludzie napiszą Ci jeszcze pare gatunków.

princeyo
24-03-2014, 03:49
Czytałem że Kędzior jest bardzo płochliwy :/ jest jeszcze jakis pająk który nie jest ''aż" tak strasznie płochliwy i zeby byl dla amatora ?? ;p

Markoś
24-03-2014, 04:25
moim zdaniem brachypelmy, grammostole sa najlepsze dla amatorow wiec mozesz sobie cos wybrac fajnego :)

Markoś
24-03-2014, 04:26
aha jest jeszcze wiele innych pajaczkow dla poczatkujacych wystarczy poszukac i poczytac ich opisy zycze udanej hodowli :)

SDY
24-03-2014, 04:28
Plochliwy, nieplochliwy. Zalezy od osobnika. Moj jest plochliwy tylko jak go zaczne poganiac. A i wtedy nie biega tylko pooooowoli przesow sie dalej. Bardzo spokojny, fajny pajaczek z ktorym mozna sie "pobawic":P

PrzemekB
24-03-2014, 04:31
SDY ma racje ... czasem tez pająk jest płochliwy bardzo mocno ... a za miesiac jest juz spokojny i trudno go sploszyc

Jampel
24-03-2014, 06:17
Moj pierwszy to byl Brachypelma albopilosum x2. Ale niedlugo pozniej dochowalem sie Nhandu colloratovilosum (bardzo ladny i fajny i niemam z nim zadnych problemow) oraz skorpionika Babycurusa jacksoni. A za tydzien jak tylko mi kasiorka splynie to ide pop nowe zwierzaki. To chobby uzaleznia :>

princeyo
24-03-2014, 06:38
no to skoro tak mówicie to kupie sobie B. Smithiego , ale jeszcze poszukam troszku ;)

A w jakim wieku najlepiej kupic ?? L3? L4? I czy jest jakas różnica między samcem , a samicą? (w zachowaniu)

Matmike
24-03-2014, 09:34
Sluchaj zawyczaj jest tak ,że jak cos sie kupi pierwszego to potem cos nam odbija i chcemy czegos jeszcze ;) Ja dotslaem geka i juz wysle o innych ziwrzakach :P

Norek
24-03-2014, 09:57
wiesz co, jak nie chcesz płochliwych pająków to kup murinusa lub ornate :). ja ci proponuje chromatopleme(szybko rosną, robią pajęczynke i sądość żarłoczne) lub geniculate fajny pająk, prędko zdobędziesz doświadczenie, szybciej rośnie w porównaniu do brachyplem:)
___________________________
pozdrawiam Norek

fibus13
24-03-2014, 12:06
Zdecydowanie B.Smithi ( jeśli rajcują cie kolorki :P ) , z wlasnego doswiadczenia zauwazylem ze kedzior i smithi z zachowania praktycznie sie nie roznia ( przynajmniej moje,nie wiem jak u was ) a jeśli już,to kup sobie Grammostola Rosea lub ww. gatunki . Pozdro


Jestem za tym zebys kupil Smithi'ego :P:P:P

princeyo
24-03-2014, 23:43
No właśnie mnie strasznie rajcuje ten kolorek :D ten pomarańcz odbijający się od czerni :)
Jak mi sie spodoba to kupie następnego już napewno taki który potrzebuje doświadczeń troszku...
Więc mimo to skusze się na Smithiego jednak ;)

Chodz rajcuje mnie jeszcze ten pajączek:
http://www.terrarium.com.pl/brachypelma_auratum.php
Też ma fajne kolorki i pisze że jest coś w stylu smithiego...
Oceńcie sami...

PS. Ale to co... popieracie żebym kupił smithiego , bo jako 1 pająk wole takiego co aż taki nie jest szybki i nie agresywny (z reguły) , żeby mame przekonać do następnych pajączków ;d

princeyo
25-03-2014, 00:06
No chyba że Bohmei ma bardzo ładne kolorki więc chyba mam ostateczną oferte ;d :

1.Smithi
2.Bohmei
3.Albopilosum

Chromka mnie aż tak nie rajcuje , i nie chciałbym go bo za dużo pajęczyn robi , czego nie chce ;p

Atrax
25-03-2014, 05:56
Norek napisał(a):

> wiesz co, jak nie chcesz płochliwych pająków to kup murinusa
> lub ornate :)

One tez z reguly sa plochliwe :>

Norek
25-03-2014, 09:33
uu szkoda że nie podobają ci sie chromki:( ale weź smithiego. Bohmei mi sie nie podoba zbytnio(z resztą to nie mi sie mają podobać:). a z charakteru to wszystkie brachyplemy czy jak sie to pisze są takie same...
___________________________
pozdrawiam Norek
ps. Atrax wydaje mi sie że jednak w porównaniu do brachyplem nie są aż tak płochliwe...

princeyo
26-03-2014, 01:38
No chromka właściwie nawet fajna.. , ale najpierw smithi później może kupie wlasnie chromke bo cos wczoraj mnie do niej ruszyło :D
A dla doroslego smithiego terra 30x25x25 może byc ? :)
I mam pytanie...
Kupywać L2 Smithiego za 18 zł czy dać z 30 zł czy 40 zł i kupic L4-L5 ??
I jak takiego L2 karmić i w czym trzymać i potem z wiekiem (z wylinkami) napiszcie do czego przekladać ?? (nowych większych pojemników)

42d3e78f26a4b20d412==