PDA

Zobacz pełną wersję : kabel grzewczy



pelomen
26-03-2014, 13:12
Chciałbym wstawić kabel grzewczy do terrarrium ptasznika. Czy jest to bezpieczne dla ptasznika?? czy sie nie przesuszy?? Czy może lepiej jakies inne ogrzewanie??

Maniak
26-03-2014, 13:49
Kabel grzewczy jest fajny ALE:

Nie montuj go na spodzie bo pająk chcąc się ochłodzić kopie norke i tam napotka na większe ciepło co mu się nie spodoba. Jak będziesz montował to na ściance bocznej albo nawet lepiej - na tylnej. Nie zapomnij podłączyć kabla do termostatu bo zrobisz mu Sachare.

Louis Cypherr
26-03-2014, 14:43
Nie wkładaj kabla do terra. Zamontuj na zewnątrz. Spokojnie można trzymać przewód pod dnem, ale zostaw trochę nieogrzanej powierzchni. Pająk potrafi wyczuwać ciepło, więc sam nie będzie się pchał do jego źródła, gdy mu się zrobi za gorąco.

morda
26-03-2014, 14:46
Kabel wbrew opiniom sprawdza się idealnie. Daj go pod terrarium i po kłopocie.

garo
26-03-2014, 14:54
Ja osobiscie nie polecam kabla grzewczego dla ptasznika chyba ze jest to ptasznik nadrzewny wiec mozna go ewentualnie zastosowac.


Ale polecam bardziej zamontowanie lampki z zarowka 15-25 W i nie wieksza, jest ona zdecydowanie lepsza poniewasz ogrzewam nam terrarium i pajaka oraz jeszcze oswietla nam terrarium i umozliwia obserwacje podopiecznego.
A poza tym nie utrudnia pajakowi okopania sie gdy jest mu za goraco co czyni wlasnie kabel grzewczy.




pozdrawiam garo

bartekc5
27-03-2014, 04:58
daj moze na tylna scianke i przykryj korkiem sciennym o ile ci sie takowy podoba

Maniak
27-03-2014, 06:51
Oopsss... zapomniałem o tym powiedzieć :) Ale miałem nadzieję że montowanie na zewnątrz było oczywiste.

pelomen
27-03-2014, 07:45
jeżeli bym dawał pod terra to na jkaimś podwyższeniu. Chyba jednak zastosuje na bocznej sciance za korkiem.

docxp
27-03-2014, 09:15
Z tego co wiem to korek dobrze izoluje ciepło takźe odpada. Daj na bok albo spód, ale nie na całej części żeby pająk mogł wybrać sobie miejsce. Jak dla mnie to mit, że kable są złe. Przecież dajesz termostat, który uniemożliwia przegrzanie pajączka, czyli zapewniasz mu optimum a tym samym nie zmuszasz go do kopania się.

Latarnik
30-03-2014, 15:30
Ja używam kabla grzewczego ale tylko w zimie i jest OK , nie zapominaj o dodatkowym dbaniu o wilgotność . Ze względów bezpieczeństwa wolałem zawsze dawać jakąś "przejściówkę" tak by kabel nie dotykał bezpośrednio ścianki terra , no i oczywiście nie przesadz i pokryciem ścian terra , max 1/3 pow. terra

Pozdro !

42d3e78f26a4b20d412==