PDA

Zobacz pełną wersję : sp. "gigas" - straszenie tylnymi odnozami?



PrzemekB
27-03-2014, 05:00
Czy spotkaliście się z tym, iż po próbie przesunięcia pająka (takiego jak w temacie) i tymsamym dotknieciu go w odwłok podnosi on 4 pare odnoż w góre i wyglada to jak straszenie że tak powiem "standardowe" z małą właśnie różnicą .... 4 para ... Moje dwa Hysterokratesy właśnie tak robią...nie zawsze ale widziałem już to kilka razy.Gdybym miał aparat z dobrym makro to porobiłbym fotki ale niestety nie mam.Pajaki są młode bo L4.CZy spotkaliście się z czymś takim u swoich pająków?.Jeśli tak-to co o tym myślicie? Czy może Hysterokratesy wypracowały sobie "nową"(wyjątkową?) formę obrony , która występuje tylko między pająkami tego rodzaju?.Ja nie zauważyłem u mojej Haplopelmy czegoś podobnego.

Black Flame
27-03-2014, 05:07
Może i to forma obrony, a może gimnastyka ;p Aczkolwiek ciekawe ;)

popekjr
27-03-2014, 07:00
TO JEST NOWA FORMA OBRONY: ZNACZY MNIEJ WIECEJ TYLE ZBLIZ SIE A CIE OKUPKAM ;D a tak powaznie nie choduje tego gatunku ale u moich podopiecznych nie zauwazylem nigdy takiej techniki!!! ciekawe jest to rzeczywiscie

SpN
27-03-2014, 09:05
może poprostu jak je przesuwasz to pewnie je tam dotykasz jakims pedzelkiem czy czyms i odruchowo zabieraja nogi ?

PrzemekB
27-03-2014, 09:46
Nie SpN ... napewno to nie jest tak jak mowisz ... Pająk "uciekający" od pędzelka reaguje inaczej a napewno nie unosi obydwu odnoz tak wysoko ... wiem jak reaguja pajaki na dotyk od tyłu i odruchowe zabieranie nog to to nie jest ... tak mi się wydaje ... gigasy podnoszą odnoza bardzo wysoko,tak jak pająk podnosi przednie odnoza podczas straszenia.

42d3e78f26a4b20d412==