PDA

Zobacz pełną wersję : Katnik ( Pokarmem ) ??



Neki
27-03-2014, 08:37
Czy katniki moga byc pozywieniem dla ptasznikow ?? zarowno te dorosle jak i te male ?? czy raczej nie powinno sie ich podawac ?? dzieki za odpowiedz :D

morda
27-03-2014, 08:39
Nigdy nie podawaj pajaków, mrówek, pszczół, os itp. jako pokarm!! Nieraz zdarzało się, że kątnik miał egzotyczny obiad. Nie lepiej świerszcze?

Neki
27-03-2014, 08:40
oks dobra bo niewiedzialem poprostu ale chcialem sie upewnic. Wielkie dzieki za tak szybka odpowiedz :D

PrzemekB
27-03-2014, 09:53
Tak jak morda mówi ... nie podawaj... kolega miał przypadek kiedy jakiś pająk złapany na podwórku miał stać się pokarmem.Niestety super aktywny "kędziorek"(nie lubie tej nazwy) został obiadkiem :/

cage
27-03-2014, 10:42
choć z pozoru kątnik niby taki mały i bezbronny to tak naprawde ma on dośc silny jad który moze okazac sie nawet silniejszy od jadu ptasznika.
kątnik dlatego człowiekowi jeszcze nic nie zrobił ponieważ ma zasłabe kły jadowe by przebić ludzką skóre, jego ofiary są mniejsze od nas i posiadają delikatniejszą skróe i na nie kątnik moze polowac, ptasznik tez ma delikatniejszy pancerz niz my (łatwiej kątnikowi będzie się "wbic" w ptasznika)

morda
27-03-2014, 13:43
Zapewniam Cie, że kątnik bez problemu ukąsi człowieka. A to czy wygra kątnik czy ptasznik to po prostu loteria. Może katnik będzie głodny a nasz ptaszniczek postanowi zrobić sobie post... łatwo się domyśleć które przeżyje noc.

garo
27-03-2014, 14:16
Raczej sie ich nie powinno dawac i dziwie sie dlaczego wogole pytasz.

Hodujesz pajaki a chcesz je karmic innymi pajakami to jest nie humanitarne !!!


Wogole sie dziwie dalczego zadajesz takie glupie pytanie !!!!!!!



garo

Sculptor
28-03-2014, 03:43
Mnie pytanie nie dziwi tez czesto o tym myslalem choc nigdy nie zrobilem - ale dlaczego??? - poniewaz wkurzaja mnie nieproszeni goscie w domu - i tylko w ten sposob o tym myslalem - a nie o lapaniu na podworku - to faktycznie nie wporzadku - tam maja byc pajaki ktore umniejszaja populacje innego robactwa - jak np muchy - ktore tez nie maja wstepu do mojego domu - i straznikow tego pozadku powinno sie wynagradzac nie karac - jedynie te bezczelne osobniki ktore jako intruzi dostaja sie do naszych domow z checia bym zobaczyl w uscisku ptasznika lecz niestety nie zrobie tego.... chyba ze sie okaze ze jakis gatunek sie z nimi ladnie rozprawia - albo jeszcze lepsza zemste - bede trzymal katnika jako eksterminatora innych pajakow domowych w tym jego wlasnych pobratymcow - albo dwa katniki roznej plci tak aby poodawane im ofiary nie staly sie partnerem do rozrodu!

Baku
28-03-2014, 04:02
nie zdrowe i niebezpieczne

Atrax
28-03-2014, 04:45
Hehe czemu nie :D Nakarm ;)
Jezeli nie szkoda Ci pieniedzy wywalonych w pajaka :]
Co prawda "Z REGULY" osy i katniki przegrywaja, ale czasami moze byc niemilo ;)
Trzeba unikac wszystkiego, co jest jadowite ;]

Sculptor
28-03-2014, 05:30
Dobrze ze chociaz "z reguly" przegrywaja z ptasznikami - bo to bardzo dolujace ze w koncu ten drogi majestatyczny biologiczny zabytek natury ktory przetrwal tyle innych gatunkow moze byc powalony przez byle dziabonga z piwnicy

morda
28-03-2014, 08:42
Już nieraz były wątki, że pokarm zjadł ptasznika. Jak się karmi innymi pająkami, osami, mrówkami... to ja się nie dziwie. Odrobinę wyobraźni!

Norek
28-03-2014, 11:37
brutal:P przypominam że kątniki to także pająki....
__________________________
pozdrawiam Norek

Pshemo
28-03-2014, 11:38
Jasne to jest normalne jak pająk zjada pająka w naturze tez tak samo jest. A co do mojego kątnika to nawet mu podawałem krzyżaka ogrodowego i spokojnie go zjadł:))) Pozdrawiam

SDY
29-03-2014, 03:03
Ale ten dziabag z piwnicy jest niewiele mlodszym tylko bratem drogiego, majestatycznego, biologicznego zabytku natury (katnik pod wzgledem ewolucyjnym tez moze uchodzic za takowy zabytek...:)). Pozatym jak doroslemu ptasznkowi dasz doroslego katnika, to nie asdze zeby byly jakiekolwiek problemy. Katnik nie przebije grubego pancerza doroslego ptasznika... Ptaszor go noga zmiazdzy:P

Norek
29-03-2014, 07:45
oj SDY żebyś sie nie zdziwił...

42d3e78f26a4b20d412==