PDA

Zobacz pełną wersję : Rozmnażanie chromatopelmy



Matt_ns
27-03-2014, 11:21
Po ktorej wylince lub w jakim wieku samica chromatopelmy moze kopulowac z samcem ?

Welpek
27-03-2014, 12:05
" W niewoli z reguły dojrzewają po około 2-2,5 roku." opis z tej stronki ktora to bedzie wylinka nie wiem :/
Pozdro

Mad_Death
27-03-2014, 12:33
l10 i w góre ( przy l10 jest małę prawdopodobienstwo na kopulacje i na kokon)

Murinusek
27-03-2014, 12:56
ja czekam na wylinke mojej samicy (bedzie to jej 11ste linienie) i sprobuje dopuscic samca, o ile go znajde:P

garo
27-03-2014, 14:21
Z tego co wiem to po 10-11 wylince juz moze kopulowac !!!




pozdro garo

Awikularia
28-03-2014, 02:55
Ale po 9 raczej nie. Poza tym po 9 wyl. to rzadko ktory samiec dojrzewa. Zwykle dzieje sie to ok. 10 wyl. Nie jest fizycznie mozliwe, aby samica po 10 wyl. byla juz dojrzala! Niektorzy niedlugo beda dopuszczac pajaki w stanie postembrionalnym :/. Pamietajcie, ze samice tego gatunku sa bardzo agresywne w stosunku do swoich partnerow - jezeli samica nie jest gotowa, to nie zawaha sie zabic samca. A jezeli kopulacja sie uda, to samiec w 98% i tak tego nie przezyje... lepiej poczekac do tej 12-13 wyl.

Sculptor
28-03-2014, 03:23
tutaj piszesz jedno o agresywnosci w stosunku do samca a w opisie gatunkow jesli dobrze rozumiem tez Twojego autorstwa na tej stronie piszesz cos zupelnie przeciwnego... jak to jest???
Obydwa teksty: ten post i opis gatunku Ch. c. jesli sa Twoje to nie odpowiadaj - rozumiem jestes po prostu polką :~

Awikularia
28-03-2014, 03:51
Nie zycze sobie, aby ktokolwiek mnie obrazal w jakikolwiek sposob - a zwlaszcza czlowiek, ktory jest w terrarystyce od 1995 roku, a nie wiadomo przy tym, co tak wlasciwie ma... I czy cokolwiek ma... Tak, jestem Polką (a nie polką). Przeszkadza ci to? Ty jestes Chinczykiem? A moze jakims innym "polakiem"?

Ale, mimo wszystko, dziekuje za zwrocenie uwagi. Opis ten jest stary i powstal prawie rownoczesnie z TCP. Nie mialam wtedy doswiadczenia w rozmnazaniu tego gatunku - w Polsce nie mial w zasadzie o tym pojecia nikt. Korzystalam z podanej literatury. Teraz jakies tam doswiadczenia mam, nie tylko swoje, i opis zostanie zmieniony.

Awikularia
28-03-2014, 04:59
Opis jest już poprawiony i uzupełniony.

Sculptor
28-03-2014, 11:35
Nic dodac nic ujac tak to jest w polsce - zmiany sa dopiero po skrajnej interwencji
Czy trzeba bylo dopiero tego???!!!!
A ja rowniez jestem polaczkiem i nie ma roznic w moim stosunku do mnie samego czy do innych - jest tak samo krytyczny:
nie wymieniam swoich podopiecznych z tych wzgledow iz bedac wlasnie polaczkiem nie na wszystkie mam "papiery" a na niektore nie ma w ogole "papierow"! Moze wpisze tam skromniutka hodowle tych zwierzatek ktorymi moge sie pochwalic - ale wtedy gdy zdecyduje :p ja w odroznieniu nie musze w tym przypadku poprawiac bledow!!! i tego staram sie unikac cale zycie a szczegulnie poprawek po czyjejs interwencji...
Moja intencją nie bylo obrazanie nikogo - uwazam ze nie masz powodow byc urazona - stwierdzilem faktyczny stan rzeczy - źle zrobilem ze to zauwazylem???!!!! Tak bylo przez 50lat - nie probuj tego przedluzac - ze nie wolno bylo zauwazac bledow....
Dzis kazdy odpowiada za wszystko - nie ma taryf ulgowych - nie ma drugich tak nienawistnych ludzi jak polacy dla samych siebie - dlatego nie licz na nic innego
Nie wiem w jakiej krainie mieszkasz ze o tym zapomnialas - z checia tez bym tam zamieszkal - niestety jestem realista...
Nie wiem czym sie zajmujesz, dla mnie hodowla to poboczna sprawa - zycie nie pozwala na inny luksus i w tym kraju juz sie powaznie naciąlem na wiele rzeczy na kilka szczegolnie ale przeciez jak kazdy!!!! - tylko dlaczego generalnie wszyscy przechodza nad tym do codziennosci - tak tu nie powinno byc!!! ja nie bede bierny - chocbym mial zdechnac w ponizeniu - umre wobec siebie godnie - bo nie godzilem sie na ta rzeczywistosc

morda
28-03-2014, 11:37
Opis był stary... trzeba było to zauważyć wcześniej. Swoją drogą ta rozmowa do niczego nie doprowadzi.

42d3e78f26a4b20d412==