PDA

Zobacz pełną wersję : Poecilotheria metallica



dixi
28-03-2014, 06:53
Chciałabym sie zapytać czy ktoś w polsce miał, ma lub słyszal o kimś kto posiada tego pająka? A może znacie cene za L1/2?

daf
28-03-2014, 06:56
Za L1 tu chyba biorą 500 zł. Kiedyś były do kupienia na forum chyba.

dixi
28-03-2014, 07:02
Pytam bo dostałam od voraxa zdjęcie p.metallici którą miał na sprzedaż tylko była troche droga - L7/8 za 350euro.... Ale zdjęcie mam:D

morda
28-03-2014, 08:37
W Polsce ten pająk jest tyle, że jest go cholernie trudno kupić.

Cała sprawa z legendarną P. metallicą trochę mnie irytuje. Tyle osób pisze, że pająk piękny... hehe mi się w ogóle nie podoba (no cóż - kwestia gustu). I założę się, że gdy już Gooty ornamental będzie w Polsce do kupienia z całej tej grupy chętnych może 5% kupi tak naprawdę tego pająka. Owszem - cena też odstrasza, ale za rzadkie pająki niestety trzeba słono zapłacić. Nieraz jest tak, że początkujący terrarysta zobaczy sobie P. metallice - "wow" - i najpiękniejszy pająk na świecie. Swoją drogą jest dużo tańszych a równie pięknych pająków. I tak moim faworytem jest Cyriopagopus sp. Singapore blue :) hehehe... można sobie czasem o czymś pomarzyć.

ketnip
28-03-2014, 08:40
oj morda musze ci przyznać że zajeb... jest ten Cyriopagopus sp. Singapore blue:D

Awikularia
28-03-2014, 09:05
Moj dobry znajomy ma tego pajaka, mloda samiczke. Wlasnie wyliniala i ma mi przeslac fotki - jak uzyskam jego zgode, to je tu zamieszcze.

raptor
28-03-2014, 09:41
Cyriopagopus sp. Singapore blue- cudeńko, szkoda, że tak mało fotek w necie, będę cierpliwie czekał na te fotki Awi:)

dixi
28-03-2014, 09:49
Fakt że pajączek jest drogi ale napewno się opłaca dać tyle jak ktoś ma!! Ja miałam okazje kupić od voraxa tak jak pisałam ale cena mnie "odstraszyła"... Vorax przesłał mi fotke samicy którą miał na sprzedaż i musze powiedzieć że naprawde jest zaj.....:))

cage
28-03-2014, 12:31
ktoś niedawno - kilka miechów temu pisał że je rozmonożył i bedą małe ;D
ceny nie pamietam ale będzie pewnie kosztowac jakies 45zł L1 moze mniej

awi - czekamy koniecznioe na fotki ;D

Obcy
28-03-2014, 12:33
a świstak zawija

morda
28-03-2014, 12:36
45zł po 1 wyl? Jak już to 450.....

cage
28-03-2014, 12:44
no nie wiem moze gdzieś sięzera niedopatrzyłem ;P literówka
ale w sumie to mie się nie wydaje ze az tyle
a ten Cyriopagopus sp. Singapore fajny ;D ;P

morda
28-03-2014, 12:49
Jak to nie wydaje się aż tyle....
Tan pająk swego czasu kosztował 300 "ojro" za pierwszą wylinkę. Jak ceny stoją teraz nie wiem, bo się nie interesuję, ale na pewno nie będzie kosztował 45zł....

cage
28-03-2014, 12:59
to moze faktycznie, to mozliwe ze scena mogłem cos skopac, ale zato daje sobie głowe uciac ze ktos mówił kilka miechów temu że rozmonożył ibędzie sprzedawać tylko że chce je wyprowadzić jakos do nie miec a nie w polsce sprzedawac.
zamieszczał nawet chyba foty samicy, albo kokonu, nie pamiętam, ale wiem ze rozmnazał napewno i będą małe, ktos sie pytał czy bedzie sprzedawał to podał cene i mówiłwlasnie ze bedzie sprzedawał ale ze w polsce raczej nie chetnie, nie wiem czemu.

Awikularia
28-03-2014, 13:01
Wiesz, cage, na swiecie jest mnostwo mitomanow.... Ja moge powiedziec, ze bede rozmnazac Avicularia minatrix i bede sprzedawac mlode - nie rozmine sie za bardzo z prawda, ze nie wiem kiedy (i czy w ogole) to nastapi :P:P:P. Dla mnie P. metallica jest ciagle stanowczo zbyt mlody. Owszem, potrafie wydac duzo na pajaka, ale nie za malucha po 1 wyl., z ktorego moze mi wylezc samiec.... :P

dixi
28-03-2014, 13:04
Coś mi się nie chce wieżyć że ktoś w polsce je rozmnożył a foty można z netu wkleić!!! W polsce może z tego co się dowiedziałam to p.metallice mają 2-3 osoby a reszta co się chwali że ma i rozmnaża czy sprzedaje to poprostu ściemniacze którzy chcą się pochwalić a tak naprawdę to gówno mają!!!!! Takie jest moje zdanie....

cage
28-03-2014, 13:06
no w sumie troche lipa była by z tym samce ;P heh

ale w tym poście co przedstawiał ze je rozmnożył niebyło zadnego haczyka jak dla mnie ;P ;D
zreszta wszyscy uczestnicy tamtej dyskusji tez raczej zadnego podejrzenia w mit ni ewidzieli, zreszta cholera wie, byłoby milo gdyby ktos rozmnozył, ale co mi tam jak i tak nie dam tyle hajsu.

teraz na jakiesgos drozeszego pajaczka jakiego che kupic to ephebopus murinus, conajmniej L5/6 lub jakąś samice.

widziałem u kogo w ofercie samice za 180zł

a ty awi będziesz miała na giełdze e. murinus ?! bo ja sie chyba wybiore i ten ptasznik bedzie chyba moim głównym celec wrac z jakąs poe ;D

pozdro chrzanu - była zmiana nicku ;D

morda
28-03-2014, 13:07
Ci co maja metallice to sie za bardzo nie chwalą.... Wiadomo jak motłoch reaguje na taką wiadomość...

Murinusek
28-03-2014, 13:24
podobnie jak Mordzie, tak i mi nie podoba sie P.metallica, ostatnio spodobal mi sie Cyriocosmus ritae ale watpie ze wogole mozna go gdziekolwiek dostac :P a no i jestem tez "fanem" Chromatopelm, Avicularii i Pterinochilusow ;)))

pozdrawiam

cage
28-03-2014, 13:28
ja się lubuje w ephobopusa.
narazie kupię sobie e. murinusa a potem cchiałbym e. cyanognathus ale szczególnie samiec, bardzo ładny.

i jeszcze trixopelmy ładne wraz egzekwo z Xenesthis'ami ;D

Awikularia
28-03-2014, 14:11
Awi jeszcze nie wie, co bedzie miala na sprzedaz. Jak ja zycie przycisnie, to moze sprzeda cos ze swojej kolekcji, chociaz wolałaby tego nie robic ;).

Jak zwykle kilka dni przed gielda dam cennik w dziale sprzedam. Z Poecilotherii mam jedynie P. ornata po 4 wyl.

cage
28-03-2014, 14:15
hmmm...

to z kolekcji awi prosiłbym

Ephebopus cyanognathus
Ephebopus murinus
Thrixopelma pruriens
Ceratogyrus darlingi
i jakiegoś Xenesthis'a jakby był najlepiej immanis
a reszte awi moze sobie trzyamc, ale faktycznie niewiadomo co zycie pokaze, biedna Awi sama nie wie ;P

a tak na serio to w przewidywanych listach (nie ze swojej kolekcji czyli twojej) to bedzie cyanognathus albo jakiś Xenesthis ?!

cage
28-03-2014, 14:17
bądź jakis Xenodendrophila
bo jakos na nic nie moge trafic, zawsze jak zamówie sobie cos ciekawe to mi "gwizdną" sprzed nosa :/

o Xenodendrophilie moze trudno ale w sumie Xenesthis moznaby dostac wiec sie pytam czy byłby :D

rastafaq
28-03-2014, 14:20
Trixopelma pluriens - według mnie jest to najbrzydszy pajak, nie pomylilo Ci sie czasem z innym gatunkiem ??

cage
28-03-2014, 14:25
nie no, niejest taka brzydka
puriens wyglada jak taki "sepsuty" platus
cyaneum wyglada jak podróbka chromatopelmy cyanopubescens ale łądny i tak
a sp. peru wyglada jak seemanni skrzyzowany z vagansem. w ogóle budowa prawie jak brachypelmy
ale i tak łądne sa trixie ;D chociaż nie ukrywam ze są gorsze od Xenesthis bo te pajączki to mistrzostwo ;D

rastafaq
28-03-2014, 15:59
No nie wiem czy takie mistrzostwo..gra swiateł na zdjęciach swoje robi, a tylko samce są ładne :P

morda
29-03-2014, 00:30
Xenodendrophili raczej nigdzie nie dostaniesz....

cage
29-03-2014, 00:33
nie tylko samce, nietylko, i wcale nie gra świateł, przyznaż ze nawet bez świateł są piękne.

morda
29-03-2014, 00:59
Rastafaq - to tak samo jak z lividum. Niby niebieska bo zdjęcia podkolorowane... ale tan pająk naprawdę ma taki kolor.

Mały
29-03-2014, 05:50
cage napisał(a):

> bądź jakis Xenodendrophila

Jakis ?? Lista nie jest az taka dluga to tylko 1 gatunek...

dixi
29-03-2014, 10:51
Powracajac do tematu: Awikularia orientujesz się może ile twój znajomy zapłacił za p.metallice i jaka duża była?

cage
29-03-2014, 14:44
co prawda jest niby tylko gabrieli, ale kiedyś na arachnoboards koleś pisał że odkryto czy jakis gatunek który miał być drugim gatunkiem Xenodendrophili, czy to była jaks stara obeznana krzyzówka i miał wlasn tez byc w nazwie z Xenodendrophilą.

ale w sumie nic jeszcze nie jest potwierdzone. narazie jest 1 i mozemy sie tego faktycznie trzyamc ;D

morda
29-03-2014, 14:48
Sama Xenodondrophila jest śliczna... ale raczej nie do dostania. I jak narazie tak jak Mały napisał - jeden gat. Samych Haplopelm jest pełno, a opisano do tej pory kilka gatunków.

Awikularia
30-03-2014, 14:48
X. Immanis sa bardzo drogie, 35-40 euro za 1 wyl. Mnie nie stac. A znajomy zaplacil za 4 cm ciala samice okolo 200-250 euro, nie pamietam dokladnie.

tosik
30-03-2014, 14:54
omg 250 euro za 4 cm ciala samce jak mozna kupić 8 cm ciala za 130 euro

Awikularia
30-03-2014, 14:59
No coz, to bylo jakis czas temu. Kilka lat temu moj byly chlopak kupil Brachypelma annitha po 3 wyl. za 200 zł. Kupilismy tez Theraphosa blondi po 3 wyl. za 160 zl - ktora zreszta 3 linienia pozniej padla. Teraz kazdy by mnie smiechem zabil, jakbym tyle zazadala. Ceny sie zmieniaja. Jakbym czekala z kupnem niektorych moich pajakow kilka lat, to bym sporo zaoszczedzila.

Poza tym nie kupilabym samicy jakiejkolwiek Poecilotherii, ktora ma 8 cm ciala. Po co mi stara samica, ten rodzaj dozywa tylko do 12 lat. Nie dziwie sie, ze taka tania, moze juz dlugo nie pozyc. Albo jest z odlowu, a ja pajakow z odlowu jakos nie lubie ;).

42d3e78f26a4b20d412==