PDA

Zobacz pełną wersję : malenki Imperator



Don_Cake_One
28-03-2014, 13:26
Witam. Niechcaco zostalem szczesliwym posiadaczem Skorpiona Cesarskiego. Malenstwo cos kolo 2cm. Nie wiem nawet ktora L. No i sie zaczynaja schody. Bo nie za bardzo wiem jak sie nim opiekowac. Czy trzymac go w jakims malym pojemniku, jak mlodzuitkiego ptasznika, czy mozna juz w terrarium? Jako podklad wystarczy wilgotne wlokno kokosowe, czy z czyms je zmieszac? Czy powinien miec jakas "kryjowke"? O opiece doroslymi osobnikami wiele napisano, ale nie wiem co z takim maluchem zrobic? Nie chcialbym w zadnym wypadku zrobic mu krzywdy. Choduje w domu ptasznika olbrzymiego. "Wylinkuje" sie, je i wyglada na zadowolonego z zycia, czyli taka sierota terrarystyczna to nie jestem ;) Prosilbym o jakiekolwiek informacje, zebym mogl maluchowi przyzwoite warunki do egzystencji stworzyc. Z gory dziekuje i pozdrawiam. Ciacho

morda
28-03-2014, 13:35
Pewnie pierwsza wylinka. Gratuluje kupna w ciemno.

Don_Cake_One
28-03-2014, 13:44
Nie kupilem go, a dostalem od kuzynki, ktora okazalo sie nie mogla go trzymac w domu z przyczyn "ideologicznych". Ona kupila go od chodowcy. Ale nie za bardzo dowiedziala sie jak sie nim opiekowac. Powiedziala mi tylko ze jest to Imperator.

morda
28-03-2014, 13:46
Poczytaj opis. Tak wszystko jest. Poprzeglądaj też Archiwum z Forum....

Don_Cake_One
28-03-2014, 13:54
Owszem jest, ale o tym jak sobie radzic z doroslymi, a o maluchach raptem pare slow zeby ich od matki nie odzielac itp. Po prostu chcialbvym sie dowiedziec kilku szczegolow, w czym trzymac, jak trzymac, czy wygrzewac itp. Szkoda by bylo zwierzaka zmarnowac.

morda
28-03-2014, 13:55
Ogrzewać, karmić małymi świerszczami.

Don_Cake_One
28-03-2014, 14:01
takiego malucha swiersczczami karmic? OK. To jeszcze tylko w czym go trzymac, i z czego podloze zrobic? wlokno kokosowe satrczy?

morda
28-03-2014, 14:03
Małymi świerszczami. Pudełko na jedzenie. Powiedzmy 10x10x10cm. Torf na dno, wilgotny.

docxp
28-03-2014, 14:08
Jako podłoże włókno kokosowe, spryskuj/zwilżaj je codziennie albo i 2 razy dziennie. Jako schronienie możesz dać słoiczek, pudełko od moczu albo coś od sałatek. Karm go najlepiej malutkimi świerszczami albo kup sobie białe robaki z wędkarskiego, dawaj mu jeść co kilka dni. Ogrzewać go możesz żarówką 15W(popularna u hodowców to czerwona żarówka Partylight Philipsa) tak aby utrzymać temp w granicach 26-28 stopni, w nocy nie podgrzewaj chyba że temperatura spada do 18 stopni. W małym pojemniczku nie dawaj kryjówki(ewentualnie łupina z orzecha włoskiego czy kinder niespodzianka) ani pojemniczka z wodą, bo gdzie to zmieścisz w poj na mocz. W większym pudełku daj mu miseczkę z wodą i możesz dać kryjówkę(jak nie dasz a będzie chciał kryjówkę to się zakopie).

Don_Cake_One
28-03-2014, 14:10
No i conieco sie dowiedzialem. Nie znaczy to, ze nie czekam na dalsze podpowiedzi ;)

Dzięki Morda :D

Robson
28-03-2014, 18:50
dobra, wiec masz malego imperatorka czego ci gratuluje
trzymaj go w pudelku jak powiedzial morda 10x10x10, albo nie w za duzym i nie w za malym, karm go malymi swierszczami badz milkworms (nie wiem jak to idzie po polsku, pewnie jak wpiszesz w google to zobaczysz o co chodzi) badz malymi swierszczami.
podloze zarzucisz torf albo wlokno kokosowe, spryskuj najlepiej dwa razy dziennie(lecz tez zalezy jak duzo bedziesz spryskiwal) i tak zeby tylko lekko nawilzyc torf, a nie zrobic packe. byloby dobrze jakbys mu zarzucil jakas kryjowke, a najlepiej ze dwie, miseczke z woda no i powinno starczyc. ogrzewaj zarowka o mocy 15w, no chyba ze bedzie daleko od terra to 25w (daleko to znaczy 10 cm). no i powinno wystarczyc, jak chcesz pytac to pytaj dalej

42d3e78f26a4b20d412==