PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to wkońcu jest??



kwachers
29-03-2014, 06:50
Kilka postów wcześniej dowiedziałem się że P. Irminia jest agresywnym ptaszorkiem. W opisie tego gat. jest tylko wspomniane że ,,zdarzają się osobniki agresywne" . Mam prośbe do osób które mają takiego pająka i sie wypowiedziały na ten temat, chce kupić irminie ale po tym poście zacząłem się wahać. I proszę jeszcze aby ktos kto hodował. A. metalice , C.Fasciatum, Ch.Cyaneopybescens, H.Herkules napisał mi coś na temat tych pająków. Zachowanie, czy łatwo utrzymać itp. Dziekuje

Welpek
29-03-2014, 07:01
Witam ja mam C.fasciatum i nie stwarza mi on najmniejszych problemow szybko nabiera barw robi duzo pajeczyny duzo sie rusza duzo je i moj nie jest wogole agresywny ani raz nie okazal agresji nawet wloskow nie czesze najspokojnieszy ptasznik jakiego mam jedynym jego minusem jest to ze wolno rosnie jest juz L7 a ma 4 moze 4.5 cm z nogami . Pozostalych pajaczkow jeszcze nie mam w najblizszym czasie planuje kupic sobie chromke :)
Pozdro

Atrax
29-03-2014, 07:01
Wszystko zalezy od osobnika, na jakiego trafisz. W przypadku Psalmopeusow zdarza sie troche "swirow".
A co do wymienionych przez Ciebie pajakow, to metallica z reguly plochliwa. Reszta z wymienionych przez Ciebie tez, chociaz Herculesowi czasem moze "odwalic". Widzialem rozne osobniki ;].

Najlepsza z tych wymienionych bylaby wlasnie irminia, albo cyaneopubescens. Takie jest moje zdanie.

kwachers
29-03-2014, 07:07
bardzo wam dziekuje za wypowiedzi . W Świętochłowicach chce kupić kilka pająków i właśnie byłem przekonany do tych pająków. Jeszcze raz dziekuje

pelomen
29-03-2014, 13:57
Chromki są bardzo spokojne. moja chromka jest płochliwa a jak juz coś chcesz z nią zrobic to wyczesuje włoski. Chromki są łatwe w utrzymaniu. Co do reszty to nie wiem.

Awikularia
30-03-2014, 14:40
No bo zdarzaja sie osobniki agresywne u P. irminia - ja mam np. 2 agresywne (samice) i 1 spokojnego (niedojrzaly samiec). Co do reszty - A. metallica jest niezwykle rzadko agresywna, w ogromnej wiekszosci sa bardzo spokojne. Ale jak sie wkurza, to potrafia wystrzelic odchodami w napastnika. C. fasciatum - sa dosc spokojne, ale czasami zdarzaja sie troche niezrownowazone osobniki - najczesciej zamias ukasic, uderzaja przednimi konczynami, nie robiac nikomu krzywdy. Ch. cyaneopubescens - niektore osobniki moga miec niezrownowazony charakter. H. sp. hercules - raczej plochliwy, niz agresywny, ale dorosle samce potrafia zaszalec.

42d3e78f26a4b20d412==