PDA

Zobacz pełną wersję : sp. "gigas" - straszenie tylnymi odnozami - CZYTAĆ!



PrzemekB
30-03-2014, 05:01
Ten temat juz raz był ale nie otrzymałem odpowiedzi od wielu osób,teraz post nie jest już odwiedzany i dlatego go ponawiam ...

Czy spotkaliście się z tym, iż po próbie przesunięcia pająka (takiego jak w temacie) i tymsamym dotknieciu go w odwłok podnosi on 4 pare odnoż w góre i wyglada to jak straszenie że tak powiem "standardowe" z małą właśnie różnicą .... 4 para ... Moje dwa Hysterokratesy właśnie tak robią...nie zawsze ale widziałem już to kilka razy.Gdybym miał aparat z dobrym makro to porobiłbym fotki ale niestety nie mam.Pajaki są młode bo L4.CZy spotkaliście się z czymś takim u swoich pająków?.Jeśli tak-to co o tym myślicie? Czy może Hysterokratesy wypracowały sobie "nową"(wyjątkową?) formę obrony , która występuje tylko między pająkami tego rodzaju?.Ja nie zauważyłem u mojej Haplopelmy czegoś podobnego.

Maikardaaion
30-03-2014, 05:21
Kazdy pajak przed zaatakowaniem najpierw okazuje cechy niezadowolenia. Jak jest wkurzony to najpierw przed przyjeciem pozy obronnej podnosi odwlok i unosi sie na nogach. Gdybys dluzej go powkurzal to zapewne zaczal by przyjmowac typowa poze straszaca. Tak to juz jest. Samo podnoszenie odwloka ma chyba znaczyc :uwazaj, jestem wkurzony, zaraz bede gryzl".

PrzemekB
30-03-2014, 05:31
????? przecież ja napisałem o podnoszeniu 4 pary odnóż :/ a nie odwłoka. Jeśli chodzi o odwłok to wiem że niektóre pająki mają taki zwyczaj. Maikardaaion nie doczytałeś chyba posta do końca albo czytałeś "na szybkiego". Przeczytaj raz jeszcze.

Maikardaaion
30-03-2014, 05:55
wlasniwie to wlasnie mialem na mysli... nie wiem czemu napisalem "odwloka" :)

42d3e78f26a4b20d412==