PDA

Zobacz pełną wersję : Wyjazd, a pajaki!!!



Dawidptasznik
30-03-2014, 07:06
Mam zaplanowany wyjaz na 2 tygodnie i nikogo w tym czasie nie mam w domu a za bardzo nie mam komu powiezyc pajaczkow, wiec mam pytania:

1) Mam L9 kedziora i jak go nakarmie 3-5 swierszczy przed wyjazdem czy mu to wystarczy ???
2) Mam L5 smithiego nakarmie go 3 sredniej wielkosci swierszczami czy mu to wystarczy ???
3)Mam kilka malych pajaczkow L1 i L2 to jak nakarmnie je 0.5 macznika przed wyjazdem cz starczy ???

I teraz co do wilgotnosci w terra spryskam przed wyjazdem i napelnie miseczki z woda czy tyle wystarczy ???


Z gory dzieki za pomoc!!!

POZDRO

sskin
30-03-2014, 07:09
z nakarmieniem to tyle napewno starczy, sam wiesz że dla pająka 2 tygodnie to prawie nic ;P a co do wilgotności to też pewnie starczy.. możesz jeszcze zmniejszyć wentylacje i udanego wyjazdu :P

Murinusek
30-03-2014, 07:09
wiesz nie chce zeby to co powiem bylo reguła dla Ciebie bo nie bede odpowiedzialny za Twe pajaki ale.....mialem samice A.metallica i A.versicolor (wiadomo Avicularie ptaszniki szczegolnie wrazliwe na spadki wilgotnosci itp.) i zostawilem je na 2 tyg. bez zadnej opieki. Po prostu przed wyjazdem porzadnie "zmoczylem" podloze, dalem wody do miseczki wrzucilem z 5 swierszy i przezyly. A jesli juz koniecznie boisz sie zostawic w domu to daj jakiemus zaufanemu hodowcy na przechowanie:)

pozdrawiam

KoReXoN
30-03-2014, 07:28
Ja też kiedyś zostawiałem. Nie rozliczaj sie tu z ilosci swierszczy, bo to nie ma znaczenia daj na oko, zeby byly najedzone nikt nie wie oprócz ciebie jakiej wielkości teraz maja odwloki twoje pająki. A jak wróciłem to wszytsko było ok i wylinki poprzechodzone.

Murinusek
30-03-2014, 07:33
tak wogole to mozesz wogole swierszczy nie zostawiac, jak wiadomo pajaki moga nie jesc 3 miesiace i nic im sie nie stanie. A musisz wziasc pod uwage mozliwosc ze jak pajak zje zalozmy te 3 swierszcze to nie bedzie mial ochoty na nastepne, a np. te pozostale moga zdechnac i jest to dobra pozywka na powstanie plesni, wiec wiesz...zrob wg swojego uznania

Maniak
30-03-2014, 07:51
2 tygodnie? Weź je nakarm teraz i nic się nie martw. Przeżyją i na bank im nic nie będzie. Co do wigotności zwiększ, ale nie za mocno, bo je potopiasz :).

morda
30-03-2014, 08:48
Ja bym tylko podlał. Nakarm tak z 3-4 dni przed wyjazdem. Musisz dokłądnie posprzątać po świerszczach bo jak zacznie pleśnieć to będziesz miał masakrę. Nie martw się - 2 tyg bez jedzenia to dla pająka mało.

Hysterocrates
30-03-2014, 09:08
ja jak mam zaplanowany wyjazd to zanoszę pajączki do kolegi który też ma pająki może jakiś kolega się zaopiekuje twoimi pająkami popytaj.

SDY
30-03-2014, 10:03
Mozesz jeszcze obnizyc temperature. Woda bedzie wolniej parowala, a pajaczki woliej beda glodnialy:>

KaMiL_15
30-03-2014, 10:10
nie zostawiaj żarcia pająkom na czas wyjazdu :D

42d3e78f26a4b20d412==