PDA

Zobacz pełną wersję : Dajcie powód dla którego warto kupić ptasznika podziemnego.



smithimen
30-03-2014, 13:17
Tak jak w temacie, po prostu moja ciekawość i tez dlatego bo nie wiem jak przekonac tate do podziemnego:D

tosik
30-03-2014, 13:20
Są piekne żadkie mają super charakter robia super tunele.bo niektórym liczy sie wyglad pająka a nie zadkość i zachowanie.Mozna zrobic terrarium ze bedzie go widać..... poprostu sa super ;] tato pozwul mu na pająka podziemnego ( PAMIETAJ PAJĄKI PODZIEMNE MAJA SILNY JAD) dla mnie podziemne to najladniejsze pająki

angelo
30-03-2014, 13:35
mozesz postawic tak terrarium gdzies wysoko ze bedziesz widzial wszystko od spodu a one kopia dziure do samego szkla wiec wszystko ladnie widac. ja tak obserwuje swoje podziemne. lub mozesz byc zlosliwy i dac im 2cm podloza

KoReXoN
30-03-2014, 13:51
Są fajne przez pierwsze 2 miechy jak ładnie kopią. Potem zaczynają się robić nudne i się szuka jakiejś alternatywy i się je sprzedaje:P To tak u mnie wygląda.

cage
30-03-2014, 13:56
powód:
1) - nie będziesz zadwał taich pytań
2) - wzbogacisz swoją hodowle o podziemnego ptasnzika
3) - przez 10 lat zoabaczysz go aż 5 razy
4) - niemasz jeszcze podziemnego ptasznika
5) - fajnie jest miec podziemnego ptasznika
6) - kup sobie podziemnego ptasznika

tosik
30-03-2014, 14:08
omg podziemne sa fajne co z tego ze go niewidac fakt ze go sie ma ;]

morda
30-03-2014, 14:08
Tak jak pisze Tosik. Podziemne ptaszniki (szczególnie przedstawiciele Ornithoctoninae) to moje ulubione pająki. Robią piękne nory, widowiskowo polują.. są po prostu przepiękne. Nie niepokojone wcale nie są agresywne, są po prostu strasznie tchożliwe. I sam ich skryty tryb życia jest fascynujący. Nieraz się wstaje w nocy i z latarką idzie do terrariów popodziwiać to co powychodziło na powierzchnię. Gorąco polecam - to ptaszniki dla bardzo cierpliwych hodowców ale naprawdę warto.

tosik
30-03-2014, 14:27
Nawet jak 5 razy go zobaczysz w co niewierze wychodza zawsze wiczorem i siedza u wyjscia nowy lub na zawnątrz ale przyznaj czy ten na fotkach nie jest piekny i sexowny ;p ?? hehehe :D a są jeszcze ladniejszcze zalezy kto co lubi

http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=36828&stc=1

http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=36827&stc=1

http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=36826&stc=1

http://www.arachnoboards.com/ab/attachment.php?attachmentid=36832&stc=1

cage
30-03-2014, 15:08
te foty to właśnie dla niektórych pierwsz szansa zoabczyćpodziemnego ptasznika, zostały wam jeszcze tylko 4 mozliwości ;P ;P

coprawda muszę przynać że najładniejszych ptaszników zalicza grupa podziemnych ;D jeżeli chodzi o średnią arytmetyczna, bo o ilosc gatunków to wiecej bedzie napewno chocby w naziemnych ;D

Maikardaaion
30-03-2014, 15:14
Tosik :) powinienes podac zrodlo tych fotek. Nieladnie tak wstawiac bez podania autora ani miejsca pochodzenia.

Podziemne sa przepieknymi pajakami. Sa zupelnie inne niz wiekszosc naziemnych, nie maja takich dlugich wloskow tylko jakby welwetowy meszek. A obserwacja jest najmniejszym problemem, te pajaki siedza w bezruchu jedynie przed wylinka, latwo jest podejrzec. A poza tym to ptaszniki a zalet tych nie trzeba przedstawiac, przynajmniej tutaj :)

Murinusek
30-03-2014, 15:15
ja nosze sie z zamiarem jakiejs Haplopelmy, czekam tylko na przyplyw.........gotowki :P

angelo
30-03-2014, 15:16
ja rozwalam im wszystko niech buduja od nowa. i znowu jest ciekawie

Larkin
30-03-2014, 15:46
a naj naj to jest kupic kilka podziemnych - i zawsze jest szansa na podejrzenie któregoś z nich :)
wtedy też rozpierduchę można robić im rotacyjnie w kolejnych terra, coby ich nie stresowac za bardzo ;P

pozatym ich terra wyglądają mrocznie ]:->
najczęściej takie pozbawione roślinności, z ciemną oblepioną pajęczynami norką w której czasem pojawią sie np nogi pająka brrrrr

morda
30-03-2014, 15:52
Tosik - czemu dałeś zdjęcie nadrzewnego Cyriopagopusa kiedy mu dyskutujemy o podziemnych? :)

smithimen
30-03-2014, 23:17
Dobra, dzięki za odpowiedzi, chyba bede go mial;] ale teraz jaki podziemny ma najsłabszy jad? Moze sie nadawac Hysterocrates hercules ? Ja dobrze radze sobie z kazdym juz pajakiem, ale rodzice musza miec swiadomosc ze ptaszniki maja przynajmiej slaby jad hehe.

smithimen
30-03-2014, 23:23
Hysterocrates hercules nie ma silnego jadu...

Murinusek
30-03-2014, 23:31
hmm skoro radzisz sobie z kazdym to nie patrz na sile jadu, powiedz rodzicom ze ma slaby jad i po klopocie:)

morda
31-03-2014, 01:17
Smithimen - Hysterocratesy mają mocny jad.

tosik
31-03-2014, 03:11
sory juz bede podawal wlasciciela fotek zapomnilem hehe :D a co do pomylki... to chcialem pokazać jak wyglada lividium itp

Murinusek
31-03-2014, 03:24
ale to co pokazales to nie lividum:>

smithimen
31-03-2014, 06:47
niestety rodzice zawsze czytaja opis gatunku, czy ich nie klamie, moi rodzice sa dosc mlodzi i nie sa ciemni

Maniak
31-03-2014, 08:06
Zrób jak ja - kup i tyle. Z resztą to co mówią przedmówcy - radzisz sobie ze słabszym to poradzisz z mocniejszym. To jest jakiś argument :)

SDY
31-03-2014, 09:23
Czyli ze co? Starsi rodzice to chodzace ciemnoty?

Cos ci powiem, synku. Moi staruszkowie nie sa juz mlodzi, ale o kazdym moim pajaku, skorpionie, patyczaku, karaczanie i swierszczu czytaja wszystko co znajda i to, wypbraz sobie, z CIEKAWOSCI a nie zeby przekonac sie czy ich syneczek nie buja czasami... To tylko udowadnia ze ci nie ufaja. I to wlasnie czytanie z ciekawosci, dla zdobycia wiedzy, swiadczy o jasnosci umyslu...

smithimen
31-03-2014, 09:29
sory nie chcialem obrazic twojej dumy...

Atrax
31-03-2014, 15:50
Hehe podziemne pajaczki.... po prostu cudo ;)... ale trzeba miec pewna koncepcje przy projektowaniu im terrarium >:-].

Te pajaki wcale nie sa takie "pokazowe", jak to sie widuje na fotkach. Prowadza raczej "ukryty" tryb zycia i pokazuja sie naprawde rzadko. Chociaz ostatnio moja lividka siedzi non stop przy wyjsciu norki i grzeje sie pod lampka. I przyznam....warto sie naczekac, zeby zobaczyc ja pod swiatlem :>

Sam rozwazysz, czy chcesz:

- nie bedziesz go widzial (chyba, ze zaplanujesz mu dobrze terrarium(
- przygotuj sie na problemy ze sprzataniem
- uwaga na plesn
+ podziemne to klasa sama w sobie
+ pomimo ukrytego trybu zycia, sa to o dziwo bardzo interesujace zwierzeta.

Baku
31-03-2014, 18:35
coś ci sie to ostatnio zaczęsto zdaza :[

Baku
31-03-2014, 18:40
powód ?? bo one sa jak pokemony - musisz mieć je wszystkie :]

Grażynka
31-03-2014, 23:41
nie, nie ufaja tylko moim zdaniem raczej boją sie o niego ;]
acz kolwiek myśle ze lepiej zeby rodzice wiedzieli co sie w terrarium ma...przynajmniej moi wiedza o poecilotheriach ze sa niebezpieczne...na poczatku troche byli temu przeciwni ale teraz...lajcik ;] ...

a co do podziemnych pajaków...co prawda nie mialem takiego (jeszcze)..ale sa napewno piękne..no i zachowanie zupenie odmienne od pajaków naziemnych czy nadrzewnych..co juz same w sobie jest ciekawe..a to że ich za często nie widać to taki mały szczegól zupełnie nie istotny ;] przynajmniej dla mnie bo moich pajaków tak naprawde nie musi nikt ogladać ;] (no oprócz mnie :P)

SDY
01-04-2014, 01:19
Boja sie o niego?

"niestety rodzice zawsze czytaja opis gatunku, czy ich nie klamie,"

Grazynka, czytaj calosc:P

Sisipi
04-04-2014, 18:12
to jedene tych pająków przy kturych trudno o arachnofobie wystarczy ze bojążliwym powiesz ze to tylko torf podkwiatki i nikt się nie domyśli
- a tak serio bo np. niewytrząsają włosków gdy sie wkurzą -- choc fakt mogą wówczas pogryśc :)

42d3e78f26a4b20d412==