PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to roztocza ?



Matt_ns
31-03-2014, 03:31
Mam vagansa L7. Zauwazylem iz ma on biale kropki na odwloku i karapaksie. Czy sa to roztocza (foto) ? Pajak siedzi w kryjowce pod kamieniami, od czasu do czasu zagladam do niego i gdy podnosze kamien to ociera on o drugiego kamienia. Czy to mozliwe iz jest to pyl wlasnie z tego ocieranego kamienia ? Jak widac pajak jest tuz przed wylinka wiec jesli to beda roztocza to bede mial okazje powalczyc z nimi. Pozdrawiam

SDY
31-03-2014, 03:38
Nie wydaje mi sie zeby to roztocza byly. Kiedys mialem kilka tych cholerstw w pojemniku z torfem u swierszczy i wygladaly inaczej. Roztocza na pajakach przewaznie przesiaduja w okolicach aparatu gebowego. Kiedys Awikularia dawala zdjecia ptasznika zarazonego tym swinstwem.

Najprawdopodobniej jest to jakis pyl z kamienia.

Napisz czy to sie rusza, przemieszcza sie na pajaku. Roztocza wolno, bo wolno, ale przemieszczaja sie czasami. Jesli te plamki sie nie poruszaja-opilki bajbora, jesli laza powoli-roztocza, jesli zachszaniaja szybko-skoczkonogi. Zeby sprawdzic czy dziadostwo lazi, dotknij jednego czyms.

Awikularia
31-03-2014, 03:48
Nie sa to roztocza ani inne pasozyty. Ja zwykle zartuje, ze pajak ma łupież ;). Taki "pyłek" ma wiele gatunkow ptasznikow i nie ma potrzeby sie tym przejmowac.

Matt_ns
31-03-2014, 03:58
Dziekuje bardzo za odpowiedz Panu SDY i Pani Awikulari. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==