PDA

Zobacz pełną wersję : Karaczany stresują moją Geniculate



sopran
31-03-2014, 11:28
Z niedowierzaniem obserwuje jak moja Geniculata L11 normalnie boi sie i ucieka przed dorosłym karaczanem N.cirenea (w dodatku ze zmiażdżoną głową). Na pewno jest głodna bo jak podlewam podłoże to natychmiast reaguje i rzuca się na wode, wylinka raczej nie bo ostatnia była niecałe 4 miesiące temu.Karmie ją co 3dni, ostatnio drewnojady i świerszcze jadła bardzo chętnie, ale one mi się skończyły to dla odmiany chciałem poczęstować ją karaczanem, ale to już trzeci którego nie tknęła a wręcz spłoszyła się jego obecnością.
Nie pytam czemu ona ich nie lubi, bo skąd moglibyśmy o tym wiedzieć...
Ale dlaczego taki wyrośnięty pająk płoszy się, gdy dotknie karaczana???
I czy możliwe jest, że ptasznik nie próbując ofiary tzn.przed jej zabiciem wyczuwa już, że to np.nie świerszcz tylko karaczan???
A może wasze Geniculaty też nie lubią karaczanów albo akurat ten gatunek jest "niesmaczny"???

P.S. Ale sie rozpisałem, ale chciałem jak najlepiej zrelacjonować całą sytuacje...
Pozdro z Konina

Dark Raptor
31-03-2014, 11:33
Klik! :) (http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=74994&t=74994)

Choć jak widać zgniatanie głowy nie zawsze skutkuje.

morda
31-03-2014, 11:47
Zazwyczaj geniculata jest zawsze głodna. Albo po prostu się już najadła albo weź i zostaw jej tego karaczana na noc (linieć chyba nie będzie?).

ProfesYonalista
31-03-2014, 12:13
Czasami pająki nie chcą jeść okreslonego pozywienia w danym okresie . np moje gienie karmilem przez kilka dni macznikiem , pozniej dalem kilka swierszczy , a gdy wrocilem do macznikow juz nie chcialy ich jesc reagowaly na ruch ale kiedy gienia dotknela i wyczula ze to macznik to go zostawiala , to samo jest teraz gdy wrzucam drewnojada :)tzn za drugim razem jedna juz zjadla .
:)

Chytrus
31-03-2014, 13:20
moja geni L14 ostatnio wsunęła 2 karaczany brazylijskie na raz !!!
ale możliwe, że twoja preferuje inny pokarm...

42d3e78f26a4b20d412==